Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Emniyet Müdürleri Sakarya’da Buluştu

GÜNCEL
Emniyet  Müdürleri  Sakarya’da Buluştu

1962-1968 yılları arasında Polis Koleji ve Polis Enstitüsü’nde (Akademi) birlikte eğitim gören sınıf arkadaşları, geleneksel hale getirdikleri her yıl bir ilde buluşmalarını bu yıl Sakarya’da gerçekleştirdi.

Emekli 1. Sınıf Emniyet Müdürü Muhittin Yegül ve eşi İclal Yegül’ün koordinasyonunda düzenlenen buluşmaya; aralarında Bakanlık, Valilik ve İl Emniyet Müdürlüğü yapmış mezunlar ve eşleri, ebediyete intikal etmiş devrelerinin yakınları ile birlikte toplam 82 kişi katıldı.

Yegül Ailesinin misafiri olan emekli emniyet müdürleri dört gün süren Sakarya buluşmasında tarihi ve turistik yerleri gezerek anılarını tazelediler. Sakarya ziyaretinde, Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın mezarını da ziyaret eden mezunlar, metropollere yakın bu güzel tabiat harikası şehrimize daha önce neden gelmediklerini sorgulayarak, çok beğendikleri Sakarya’ya yakın zamanda tekrar gelmek istediklerini ifade ettiler. İlk gün şehrin güney bölgesindeki Taraklı, Geyve ve Sapanca ilçelerini, 2. gün Hendek, Kocaali, Karasu bölgesini, 3. gün de şehir merkezini gezdiler. Gezi Koordinatörü Muhittin Yegül’ün köyü olan Kayalar Memduhiye Köyüne misafir oldular. Köyün temizliğine, yerleşik konumuna ve insanların birbirlerine olan saygınlıklarına hayran kalan misafirler, Köy muhtarının davetlisi olarak köy kahvehanesinde çay içerek, Abhaz kültürü ile ilgili bilgiler aldılar. Dönem arkadaşlarını Sakarya’da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyan emekli emniyet müdürü Muhittin Yegül organizasyonun gerçekleştirmesindeki destekleri nedeniyle; Mülki amirlere, İl Emniyet Müdürlüğü’ne, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne, belediye yönetimlerine, Lisa Tur yetkililerine teşekkür etti

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
9 + 4 =