Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

İnternet üzerinden canlı izlenebilecek

GÜNCEL
İnternet üzerinden canlı izlenebilecek

Sakarya Radyo Amatörleri Elektronik Haberleşme Teknolojileri Derneği (SAKRAD) tarafından, Hendek Öğretmenevi’nde amatör telsizcilik kursu düzenlendi. 
SAKRAD tarafından Hendek Öğretmenevi’nde düzenlenen ve 5 gün sürecek olan kursa 50 kursiyer katılıyor. Kursta sınava hazırlık dersleri ve çıkmış soru çözümlerine yönelik eğitimler, TA0ATA Mustafa Yavuz, TA2LX Yavuz Şişman ve TA2MES Erhan Sezince tarafından veriliyor. İşletme Bilgisi, Ulusal ve Uluslar Arası Düzenlemeler, Teknik Konular alanlarında verilen kurs ile ilgili bilgi veren SAKRAD Başkanı Erdal Güler, “Bilindiği gibi amatör telsizcilik sınavı yılda en az iki kez düzenleniyor. Bu yılın ilk sınavı 9 Mayıs’ta yapılacak. Biz de dernek olarak amatör telsizcilik sınavına girecek olan vatandaşlarımıza ücretsiz olarak kurs düzenledik.  Hendek Öğretmenevi çok amaçlı salonunda, 4-8 Mayıs 2015 tarihleri arasında ve saat 20.00’de başlamakta olan kursumuz, sınava girecek bütün amatör adaylarına açık ve ücretsizdir. Ayrıca kurs, derneğimizin www.sakrad.org internet adresinde canlı olarak yayınlanmaktadır. Amatör adaylarımız kursumuzu buradan da takip edebilirler” şeklinde konuştu.
Yılda en az iki defa düzenlenen Amatör Telsizcilik Sınavı, 9 Mayıs 2015 Cumartesi günü aynı anda Adana, Ankara, Antalya, Burdur, Çanakkale, Çorum, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karabük, Kütahya, Sakarya, Samsun, Sivas ve Trabzon olmak üzere toplam 16 ilde, saat 14:00’te gerçekleştirilecek. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünce yapılacak sınavda başarılı olanlara A,B ve C sınıfı olmak üzere Amatör Telsizcilik Belgesi verilecek. Alınan belgeler 10 yıl geçerli olacak.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
1 + 7 =