Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Türk Traktör'ü incelediler

33. Meslek Komitesi'nden Türk Traktör'e ziyaret

GÜNCEL
Türk Traktör'ü incelediler

33. Meslek Komitesi'nden Türk Traktör'e ziyaret

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası 33. Meslek Komitesi, Koç Holding ve dünyanın en büyük traktör ve zirai ekipman üreticilerinden CNHI ortaklığındaki Türk Traktör A.Ş. Sakarya Fabrikasına inceleme gezisi düzenledi.
Komite Başkanı Kadir Ahmet Tecelli başkanlığındaki inceleme gezisine, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Günay Güneş, Komite Üyeleri; Şenol Çalışkan, Bora Ali Atalay ve sektör temsilcileri iştirak ettiler.
Türk Traktör Fabrikası’nı ziyaret eden SATSO Heyetini Genel Müdür Marco Votta, fabrika yönetimi ve teknik ekip karşıladı. Gerçekleştirilen toplantıda fabrikanın üretim potansiyeli, Sakarya’ya katma değeri, firmanın Türkiye ve dünya pazarındaki yeri ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Yetkililer fabrikanın 130 ülkeye ihracat yaptığını, üretimin %14 arttığını, dünya pazar payının %50’sine sahip olduğunu ifade ettiler.
SATSO 33. Meslek Komitesi’nden Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Günay Güneş ise Sakarya’nın düzenli bir sanayileşme ile planlı bir şekilde gelişeceğine inandıklarını ifade ederek fabrikanın yan sanayi üretimi konusunda yerel firmaların da dikkate alınarak çalışılmasının karşılıklı işbirliği adına önemli olduğunu ifade etti. Karşılıklı işbirliği çerçevesinde hem fabrikanın hem de, Sakarya’dan Türkiye’ye marka olmuş, yan sanayi üreticilerinin de faydasına bir sistemin oturmasına çalışılacak.
Söz konusu ziyaret fabrikadaki incelemelerin ardından sona erdi.

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz