Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

'Halk Meclisi' toplantısı yapıldı

Sapanca Belediyesi

GÜNCEL
'Halk Meclisi' toplantısı yapıldı

Sapanca Belediyesi

Sapanca Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen Halk Meclisinde Belediye Başkanı Dr. Aydın Yılmazer, vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinledi. Toplantının başında ilçede gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Yılmazer, ‘İlkini gerçekleştirmiş olduğumuz Halk Meclisi toplantımız ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

            Vatandaşların yoğun ilgisi ile başlanılan toplantıya Sapanca Belediye Başkanı Dr. Aydın Yılmazer, Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, Meclis Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

            Halk Meclisi toplantılarına çok büyük önem verdiğinin altını çizen Başkan Yılmazer yapmış olduğu konuşmada, “Seçim sürecinde ne söylediysek bunun arkasında olduğumuzu her zaman, her daim söylüyoruz ve seçim beyanname kitabımızı makamımızda daha doğrusu halkın makamında masanın üzerinde tutarak, tüm faaliyetlerimizi tüm projelerimizi tek tek yerine getirmeye çalışıyoruz. Yapmış olduğumuz programlar dâhilinde projelerimizi tamamlıyoruz. Kentsel Dönüşüm çalışmamız devam ediyor, Seyir Terası projemizi hayata geçirmek için startı verdik, AVM Binamızı halkımızın en güzel şekilde faydalanması için planlıyoruz, Dış Mekan Süs Bitkiciliği konusunda yol haritamızı çizdik, Alt geçitlerin sıkıntı olduğunu bildiğimiz için gelir gelmez başlatmış olduğumuz alt geçitlerle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. İlçemizde bulunan 24 okula imkânlarımız doğrultusunda destek verdik, Kırkpınar Hizmet Binamızı halkımıza söz verdiğimiz gibi kültür merkezi haline getirdik ve halkımızın talebine göre İngilizce, Arapça, Koro, Diksiyon, kursları devam ediyor, Kırkpınar-Kurtköy Rekreasyon alanı vadi projemizi vatandaşımızın nezih bir ortamda çayını içsin kahvesini içsin misafiri gelsin diye güzel bir Sapanca Belediyesi Sosyal Tesisi yapıyoruz, Mahallelerimizde bilgi kültür evlerini yaptık vatandaşımızın talebine göre bu projelerimizi tüm mahallelerimizde gerçekleştirmeye devam edeceğiz, İlçemizde yıllardır eksikliğini gördüğümüz ve söz vermiş olduğumuz Meslek Yüksek Okulunun yapımını tamamladık ve öğrencilerimizin hizmetine sunduk” dedi.

             Vizyon ve hedeflerinin Sapanca’yı Turizm, Eğitim ve Süs Bitkiciliği alanında geliştirme olduğunu ve istihdam oluşturmak olduğunu belirten Başkan Yılmazer ”Halk Meclisi Toplantılarımız ayda bir kez olmak üzere her ay devam edecek sizlerin ilgisi bizler memnun etti sizlere katılımınızdan ötürü teşekkür ediyorum”  dedi.

            Vatandaşların sorularını tek tek dinleyen Başkan Yılmazer, kendisine yöneltilen soruları da cevaplaması ardından ilki gerçekleştirilen Halk Meclisi Toplantısı sona erdi.

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz