Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sakaryalılar yangına müdahaleyi Büyükşehir itfaiyesinden öğreniyor

Büyükşehir Belediyesiendüstriyel alanda faaliyet gösteren fabrikalar başta olmak üzere kamu kurumları, sivil toplum örgütleri, vatandaşlar ve çocuklara olası afet anında yangınlara nasıl müdahale etmeleri gerektiğini gerçekçi bir uygulamayla öğretiyor.

GÜNCEL
Sakaryalılar yangına müdahaleyi Büyükşehir itfaiyesinden öğreniyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarında artan yangın riskine karşı eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarını çok yönlü olarak sürdürüyor.

İki aşamalı eğitim
İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen yangın eğitimleri ve tatbikatları, endüstriyel alanda faaliyet gösteren fabrikalar, kamu kurumları, sivil toplum örgütlerinde ve çocuklara yönelikteorik ve uygulamalı olmak üzere iki farklı aşamada uygulanıyor.

Afet anında 
Alanında uzman itfaiye erleri tarafından verilen eğitimlerde yangın yerindeki tehlikeler, taşınabilir yangın söndürücüler, yanma ve yangın, acil durumlarda tahliye organizasyonu başta olmak üzere birçok konu hakkında detaylı eğitimler veriliyor.

Ateşe müdahale
Uygulamalı aşamalarda ise portatif yangın söndürücüler ve yangın dolabında bulunan su ile oluşturulan yangınlara müdahale yöntemleri anlatılıyor ve vatandaşlar böylelikle ateşe nasıl müdahale edeceklerini öğreniyor.

“Bilinç oluşturmayı hedefliyoruz”
Büyükşehir’den yapılan açıklamada, “Şehrimizin gerek sanayi alanında gerekse orman alanlarının yoğunluğu göze alındığında normal üstünde seyreden sıcaklıklar nedeniyle yangın riskleri önemli ölçüde artmaktadır.Olası yangınlar sonucu meydana gelebilecek can ve mal kayıplarını ortadan kaldırabilmek veya en aza indirmek adınaİtfaiye Daire Başkanlığımız öncülüğünde önleme ve eğitim çalışmaları hızla sürdürülüyor. Tüm vatandaşlarımızın ateşe müdahale konusunda bilinç oluşturmayı hedefliyoruz” denildi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
9 + 3 =