Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Medya bu iftarda buluştu

GÜNCEL
Medya bu iftarda buluştu

Sakarya’da medya çalışanları arasında mesleki birlikteliğinin sağlanarak, mesleki anlamda daha güçlü hale gelmeleri amacıyla oluşturulan Sakarya Gazeteciler Birliği Derneği’nin (SGB) iftar yemeğinde tüm Sakarya basını bütünleşti.
 

Geniş katılım
Birlik üyelerinin yanı sıra Sakarya’daki tüm medya kuruluşlarında çalışanların buluştuğu Orman Park’taki iftar yemeği nezih bir ortamda gerçekleşti. Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Milletvekilleri Recep Uncuoğlu ve Ali İnci, CHP Milletvekili Engin Özkoç, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, CHP İl Başkanı Ayça Taşkent, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağ,  Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser, Adapazarı Belediye Başkanvekili Erol Aydın, Söğütlü Belediye Başkanvekili Sami Aydın, Ticaret Borsası Başkanı Cevdet Mete ile birlikte medya dünyasının sahipleri, yöneticileri ve çalışanları katıldı.
 

Birlik
Oruçların açılmasının ardından bir konuşma gerçekleştiren Sakarya Gazeteciler Birliği Başkanı Zeki Ayıntepe, “ Öncelikle davetimize icabet eden tüm konuklarımıza teşekkür ediyorum. Gazeteciler Birliği çok yeni bir oluşum ve bu ilk organizasyonumuz. Müjdat Çetin ve değerli gazeteci arkadaşlarımız kısa sürede birliğin kurulmasını sağladılar. Daha sonra yapılan kongre ile bu görevi bana teslim ettiler. Şimdi bu yük benim omuzlarımda ve ben bu yükü kaldırabilmek için olanca gücümle çalışıyorum” dedi.
 

Yatırımlar 
İyi niyetle yola çıktıklarını söyleyen Aydıntepe, “Yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte istiyoruz ki, diğer illerde gazetecilerin kendilerine sağladığı bir takım önemli yatırımları bizlerde gerçekleştireceğiz. Şimdi bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dernek binamız tamamlanmak üzere, daha sonra taahhüt ettiğimiz plan ve projelerde değerli dostlarımızın ve il yöneticilerinin bize verdiği destekle bunların üstesinden gelmeye çalışacağız. Hepimiz ayrı ayrı başkanlığa layık bir grubun temsilcileriyiz. Ve biz bu meslekte aynı zamanda kamu görevi yapan ve sorumluluğu olan bir grubun mensuplarıyız. Bunun bilinci içerisinde bütün gücümüzle el ele verip, hiçbir zaman birbirimizi kırmadan dostane bir şeklide sorunlarımızı halledeceğiz” dedi.
 

Sohbet ortamı
İftar yemeğinin ardından medya çalışanları Vali Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Milletvekilleri Ali İnci ve Recep Uncuoğlu ile içilen çaylar eşliğinde uzun süre sohbet etme imkanı buldular. Özellikle Başkan Toçoğlu, spor basını ile Sakaryaspor üzerine yaptığı sohbette transferleri değerlendirip, kulüp ve altyapıyla ilgili çalışmaları aktardı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
3 + 9 =