Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

SEDAŞ ile TES-İŞ arasında anlaşma sağlandı

Çalışanları memnun edecek ortak kararlar alındı

GÜNCEL
SEDAŞ ile TES-İŞ  arasında anlaşma sağlandı

Çalışanları memnun edecek ortak kararlar alındı

SEDAŞ, bünyesinde çalışan yaklaşık 1.300 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi için TES-İŞ ile önemli bir anlaşmaya vardı. 7 Nisan 2015 tarihinde başlayan görüşmeler sonucunda çalışanları memnun edecek ortak kararlar alındı ve 1 Mart 2015 ile 28 Şubat 2017 yıllarını kapsayan toplu iş sözleşmesinde uzlaşı sağlandı.
 
Konuyla ilgili açıklama yapan SEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven, “TES-İŞ ile yapılan toplu sözleşme mutabakat görüşmelerinin olumlu bir şekilde  sonuçlandırılmasından ve görüşmelere son noktanın konularak, Ramazan Bayramı öncesi bu güzel haberi çalışanlarımızla paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. Mart ayından  itibaren, belirlenen orandaki ücret artışlarının çalışanlara yansıtılacağını belirten Güven, “Toplu iş sözleşmesinin taraflar arasında sürdürülen yoğun görüşmeler sonrasında karşılıklı diyalogla çalışanların ücret ve sosyal haklarında olumlu  iyileştirme ve artışlar  gerçekleşmesini sağlayarak, bu süreci tamamladık” dedi.

Bekir Sami Güven, sözleşmede uzlaşı sağlanan son maddeler  ile sadece ücret artışı değil, çeşitli sosyal yardım ödemelerinde de artışlar yapıldığını vurguladı. Güven, “İşveren olarak elimizdeki imkanları sonuna kadar değerlendirerek, çalışanlarımıza sektörün getirdiği ve iş yeri şartları çerçevesinde verebileceğimiz en iyi ücreti  verdik. Çalışanlarımıza ve şirketimize yeni toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını dilerim" ifadelerini kullandı.  

Taraflarca üzerinde anlaşmaya varılan sözleşme için en kısa sürede imza töreni de gerçekleştirilecek.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
4 + 9 =