Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Yalçıntaş yazdı 'Başkan Toçoğlu yeniden aday olur'

GÜNCEL
Yalçıntaş yazdı 'Başkan Toçoğlu yeniden aday olur'

Sakaryahalk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Salih Yalçıntaş bugünkü köşe yazısında Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nun önümüzdeki dönem yeniden aday olacağını yazdı. 

İşte o yazı :

BAŞKAN TOÇOĞLU YENİDEN ADAY OLUR

Genel Seçimin ardından ortaya çıkan siyasi tablo Türkiye’yi yeniden 2002 yılı öncesine taşıdı. Sandıktan çıkan sonuç istikrara dur derken, belirsizliğe de yeni bir kapı açmış oldu.
 

Ancak 2002 yılı öncesinde olduğu gibi korkulacak bir durum yok.
 

Tek başına iktidarla yakalanan istikrar sayesinde gerek siyasi, gerekse ekonomik açıdan şu ana kadar ortada herhangi bir olumsuz durum yaşanmıyor.
Tabi şimdilik. Önümüzdeki günlerde olumlu hava yerini kriz ortamına bırakabilir.

 

Neden derseniz?
 

Kötümser bir tablo çizmek istemiyorum ama 2002 yılı öncesindeki koalisyon hükümetleri Türkiye’yi adeta delikli kuruşu muhtaç hale getirmişler, sonrasında ise ülkeyi uçurumun kenarında bırakarak erken seçim bahanesiyle apar topar iktidardan kaçmışlardı.
İşte bu noktada iş dünyası başta olmak üzere toplumun tüm kesimleri siyasi gelişmeleri oldukça yakından takip ediyor.
Medya olarak bizler de gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Tabi ne olacağını da oldukça merak ediyoruz. Son yapılan genel seçim sonrası sandıktan tek başına iktidar çıkmadı. Oluşan bu yeni siyasi tablodan koalisyon hükümetimi çıkacak yoksa erken bir genel seçime mi gidilecek.

 

Önceki akşam iftar sonrası Orman Park’taki dostlarla çay sohbetimizde bu konuları konuştuk. Sohbetin bir bölümüne Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da konuk oldu.
Kendisine genel seçim sonrası ortaya çıkan siyasi tabloyu nasıl değerlendirdiğini sordum...

Toçoğlu “Öncelikle vatandaşımızın sandıktan verdiği mesajı önemsiyor ve saygı duyuyoruz. Başımızın üstünde yerleri var. Bilindiği üzere AK Parti 13 yıldır iktidarda. Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan liderliğinde kurulan AK Parti Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ile birlikte ulaşımda, eğitimde, sağlıkta kısacası her alanda önemli çalışmaları hayata geçirdi. Vatandaşımızda bunu zaten görüyor ve yaşıyor. Bizler de yerel yönetimler olarak bu çalışmalara destek veriyoruz. Çoluğumuzla, çocuğumuzla ailelerimizle hep birlikte yaşadığımız şehirleri daha da yaşanabilir bir hale getirmek için gece demeden gündüz demeden çalışıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçildiğim günden bu yana bütün ilçelerimize eşit oranda hizmet veriyorum. Bakın daha önceki gün ilçelerimizin alt yapı ve arıtma projelerine yönelik 270 Milyon TL’lik yeni bir yatırım paketi açıkladık. Şu anda devam eden projelerimiz var. Bir taraftan onları tamamlarken, diğer taraftan da yeni projelerimizi açıklıyoruz.  Sayın Cumhurbaşkanımızın bir sözü var. ‘Biz Yaradılanı Yaradandan Ötürü Severiz’. Biz insanımızı seviyoruz. Biz bu Ülkeyi seviyoruz, biz bu Şehri seviyoruz.  Bizim yüzyıl öncesinde başlayan bugüne gelen ve bundan sonrada devam edecek bir davamız var. İnşallah bu yürüyüş hiçbir zaman kesilmeyecek ve daha da güçlenerek devam edecek. Gelelim baştaki sorunuzun cevabına. Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Başbakanımıza hükümeti kurma yetkisi verdi. Şuan için siyasi partiler arasında görüşmeler sürüyor. Dilerim ülkemiz için hayırlı bir netice çıkar. Sayın Başbakanımız milletimiz adına, partimiz adına en doğru kararı verecektir. Bizler de bu noktada işimize bakıyoruz. Şehrimiz için çalışmaya devam ediyoruz.  Anladık ki yeni oluşan siyasi tablo bize daha çok çalışmamız gerektiğini söylüyor. Bu şehir için, ülkemiz için daha yapacak çok işimiz var”
 

Başkan Toçoğlu ile sohbetimizde şunu açıkça gördüm; son yapılan genel seçim sonuçları ve onun sonucunda ortaya çıkan siyasi tablo kendisini çalışma azmi açısından daha da hırslandırmış.
 

Bu konuda bir şey söylemek henüz erken ama Başkan Toçoğlu’nun konuşmalarından anladığım kadarıyla bir sonraki dönemde Büyükşehir Belediye Başkanlığına yeniden aday olacağını söyleyebilirim.
 

Tabi Milletvekili adaylığını da es geçmeyelim.
 

Buna kendisi ne der bilmem ama 25 yıllık gazetecilik mesleğimde böylesi durumlarda hiç yanılmadım.

Az önce de belirttiğim gibi, son yapılan genel seçim sonrasında, ortaya çıkan yeni tablo, sayın başkanı daha da hırslandırmış görünüyor.

 

Kendisine benim öngördüğüm yeni dönem şimdiden hayırlı olsun.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
3 + 6 =