Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

13 Mahalle daha bol suya kavuşuyor

2,5 Milyon TL'lik proje hayata geçiyor

GÜNCEL
13 Mahalle daha bol suya kavuşuyor

2,5 Milyon TL'lik proje hayata geçiyor

Serdivan Esentepe Bölgesi'ndeki mahalleleri ilgilendiren içmesuyu projesinde çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği açıklayan Başkan Toçoğlu, “Yaklaşık 2,5 Milyon TL'lik yatırımla 13 Mahallemize daha bol ve kesintisiz içmesuyu ulaştırıyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Serdivan Esentepe Bölgesi'ndeki 13 mahalleye Hızırilyas İçmesuyu Arıtma Tesisi'nden su ulaştıracak içmesuyu hattı ve terfi merkezinde çalışmaların aralıksız devam ettiğini açıkladı. Başkan Toçoğlu, “Esentepe, Aşağıdereköy, Çubuklu, Dağyoncalı, Yukarıdereköy, Kazımpaşa, Selahiye, Kuruçeşme, Mahmudiye, Yeşilköy, Beşevler, Meşeli ve Kızılcıklı Mahalleleri'ne daha bol ve kesintisiz içmesuyu ulaştırıyoruz. İsale hattı ve terfi merkezi yapımını içeren projemizde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor” diye konuştu.

Yaklaşık 11 kilometre içmesuyu hattı
İçmesuyu terfi merkezi yapım çalışmasının tamamlanmak üzere olduğunu, isale hattında da çalışmaların başladığını belirten Toçoğlu, “Kazımpaşa'da bulunan içmesuyu deposuna su ulaştıracak terfi merkezinde çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Ekiplerimiz aynı zamanda bölgede inşa edilecek yaklaşık 11 kilometrelik içmesuyu hattının çalışmalarına da başladı. Yaklaşık 2,5 Milyon TL'lik yatırımımızı kısa süre içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. Şehrimize ve bölgede yaşayan hemşerilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz