Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Büyükşehir kazmayı vuruyor

O cadde baştan aşağı yenilenecek

GÜNCEL
Büyükşehir kazmayı vuruyor

O cadde baştan aşağı yenilenecek

Sakarya Caddesi Kentsel Tasarım Projesi’nde devam eden çalışmaların Adnan Menderes Caddesi’ne kadar uzatıldığını açıklayan Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “Şehrimizin önemli arterlerinden Adnan Menderes Caddesi’nde de Sakarya Caddesi’nde başlattığımız çalışmalara benzer bir yenileme projesi başlattık. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Sakarya Caddesi Kentsel Tasarım Projesi’nde çalışmalar Adnan Menderes Caddesi’ne kadar uzatıldı. Konu ile ilgili bilgiler veren Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, Adnan Menderes Caddesi’nde de Sakarya Caddesi’nde başlatılan çalışmaların benzerini hayata geçireceklerini ifade etti. Arterde gerekli kaldırım yenileme çalışmalarının devam ettiğini de açıklamalarına ekleyen Oktar, taş ve bordür döşeme çalışmalarının kısa süre içerisinde tamamlanacağını belirtti.

Projede Çalışmalar Uzatıldı
Ali Oktar, “Yeni dönem kentsel tasarım ve cadde yenileme çalışmaları kapsamında şehrimizin en önemli arterlerinden Sakarya Caddesi’nde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Güzergahta yürüyüş yolu, aydınlatma sistemi, orta refüj ve çevre düzenleme çalışmalarını içeren kapsamlı bir yenileme başlatmıştık. Proje kapsamında Yeni Cami Kavşağı’nda da gerekli düzenlemeleri tamamlamış, trafik geçişlerini daha kontrollü ve hızlı bir hale getirmiştik. Projemizi Adnan Menderes Caddesi ile birleştirdik. Şehrimizin önemli arterlerinden Adnan Menderes Caddesi’ni de yeniliyoruz” diye konuştu.

Kısa Süre İçerisinde Tamamlanacak
Adnan Menderes Caddesi’nde engelli rampaları ve yaya geçişlerinde gerekli yenilemelerin başlatıldığını belirten Oktar, “Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekiplerimiz arterdeki kaldırım yenileme çalışmalarına devam ediyor. Caddenin her iki yakasında gerçekleştireceğimiz taş ve bordür döşeme çalışmalarımızı da kısa süre içerisinde tamamlayacağız. Şehrimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz