Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

ORKÖY kredileri yüz güldürüyor

77 haneye toplam 846 bin 500 TL kredi verildi

GÜNCEL
ORKÖY kredileri yüz güldürüyor

77 haneye toplam 846 bin 500 TL kredi verildi

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü İzmit Orman İşletme Müdürlüğünce verilen dış cephe ısı yalıtım sistemi, güneş enerji sistemi ve süt sığırcılığı kredileri çiftçilerin yüzünü güldürdü. Ekonomik ve sosyal nitelikli ORKÖY tarafınadn 77 haneye toplam 846 bin 500 TL kredi verildi.

HİBELİ KREDİ
42 aile süt sığırcılığı kredisinden faydalanırken toplam 672 bin TL hibeli kredi dağıtıldı.  18 aile güneş enerjisi sistemi kredisinden ise faydalandı, 31 bin 500 TL kredi dağıtıldı.  17 aileye dış cephe ısı yalıtım 143 bin TL kredi dağıtıldı. ORKÖY kredileriyle ilgili olarak orman köylülerine kredilerden faydalanma esaslarının anlatıldığı köy toplantıları İzmit İşletme Müdür Yardımcısı Hacı Ahmet Çiçek, İşletme Şefi Mehmet Kır ve ORKÖY sorumlusu Teknisyen İhsan Mavi tarafından yapıldı.

“ARTARAK DEVAM EDECEK”
ORKÖY Şube Müdürü Turgut Çangır ve  şube mühendisleri, İzmit Orman İşletme Müdür Yardımcısı Hacı Ahmet Çiçek, Teknisyen İhsan Mavi ve beraberindeki ekip dış cephe ısı yalıtım sistemi yapılacak evleri yerinde inceledi. Sakarya Bölge Müdürlüğü ORKÖY Şube Müdürü Turgut Çangır, “Orman köylerinin kalkınması ile ilgili desteklerimiz devam ediyor. Süt sığırcılığı için 2 yıl geri ödemesiz toplam 6 yıl, güneş enerjisi sistemi için 3 yıl, dış cephe ısı yalıtım sistemi için 5 yıl kredi imkânı sunuyoruz. İzmit Orman İşletme Müdürlüğü için ORKÖY hizmetleri konusunda 875 bin TL ödenek ayırmıştık. Bunun büyük çoğunluğu kredilendirildi, çalışmalarda sona yaklaşıldı. Sakarya Orman Bölge Müdürlüğümüzün orman köylülerine çeşitli Orman Genel Müdürlüğünce tasdik edilmiş tip projelere uygun değişik çalışmaları artarak devam edecek” dedi.

“KÖYLÜLER MEMNUN”
İzmit Orman İşletme Müdür Yardımcısı Hacı Ahmet Çiçek, "Vatandaşlarımıza kültür ırkı süt sığırı aldırmak suretiyle yardımcı oluyoruz. Bunun dışında Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi ve güneş enerji sisteminde kredi imkanı sunduk.  Köylülerimiz ORKÖY'ün kredi desteğinden çok memnun kaldıklarını belirterek, bu desteğin daha fazla yapılmasını talep ettiler. Köylülerimizin bu memnuniyeti bizi de sevindiriyor " şeklinde konuştu
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 2 =