Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sağlık'ta o sorun çözülüyor

Mr,Tomografi Çekim Ve Raporlama 1 Haftaya Düşüyor

GÜNCEL
Sağlık'ta o sorun çözülüyor

Mr,Tomografi Çekim Ve Raporlama 1 Haftaya Düşüyor

Mr, Tomografi Çekim Ve Raporlama 1 Haftaya Düşüyor

Sakarya’daki sağlık yatırımlarına görüntüleme cihazları da eklendi. İhale aşaması tamamlanan görüntüleme cihazları önümüzdeki günlerde hizmete girecek. Randevu ve raporlama süreleri ise 1 haftaya düşecek.

Bir süredir çalışmaları devam eden MR ve tomografi ile ilgili tetkik ve randevu süreleri, gerçekleştirilen ihale ile Sağlık Bakanlığı’nın hedeflediği süreye düşürülerek Kamu Hastaneleri’nde vatandaşların hizmetine sunulacak. Uzun randevu sürelerinin ve raporlamaların kısaltılması hedeflenen çalışmada, ayrıca ultrasonla ilgili de adımlar atıldı. Böylelikle İleri tarihli randevu verilen vatandaşlar tek tek aranarak çekimleri tamamlanacak. Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç.Dr. Hasan Salih Sağlam, konuyla ilgili yaptığı açıklamada bir süredir üzerinde çalışılan ihalenin tamamladığını belirtti. Sağlam: “ görüntüleme cihazları önümüzdeki günlerde vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Özellikle önümüzdeki günlerde gerçekleşecek ultrasonla ilgili ihalenin de yapılmasıyla yığılmalar ortadan kalkacağı gibi daha önceden randevu alıp sırasını bekleyen vatandaşlarımızı da çağırarak hızlı bir şekilde çekimlerini gerçekleştirmiş olacağız.” dedi.
OTEL KONFORUNDA YENİ HASTANELER
Genel Sekreter Sağlam, Karasu ve Sapanca Devlet Hastaneleri’nin hizmete açıldığını hatırlattığı açıklamasında “ Sayın Başbakanımızın Sakarya’ya teşriflerinde de ifade ettiği gibi Sakarya bir “şifa diyarı” olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemektedir. Gerek planlanan 1000 yataklı hastane çalışmaları, gerek bitmek üzere olan Hendek Devlet Hastanesi ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, gerekse de yapımına başladığımız Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemizle otel konforunda hastaneler Sakaryalılara kazandırılıyor. Bu önemli yatırımların Sakarya’ya kazandırılmasında şüphesiz Sağlık Bakanlığı’mızın yaklaşımı ve gücü belirleyici olmuştur. Yeni hastaneler yapılırken yeni ve son teknoloji cihaz ve malzemelerin de Sakarya’nın hizmetine sunulduğu önemli bir dönem yaşıyoruz. Girişim ve destekleriyle çalışmalarımıza güç veren başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Ayşenur İslam’a, Sakarya Valimiz Hüseyin Avni Coş’a, milletvekillerimize şükranlarımızı sunarken, tüm sağlık çalışanlarımıza da gösterdikleri fedakarca çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.
ROBOTİK FİZİK TEDAVİ MERKEZİ
Genel Sekreter Hasan Sağlam, Sakarya’nın sağlık merkezi haline gelmeye başladığını vurguladığı açıklamasında, organ nakli, hiperbarik oksijen tedavisi hizmetlerinin de kısa bir süre içinde başlayacağını bildirerek bölgede önemli bir talep oluşturacak robotik fizik tedavi merkezinin de faaliyete geçeceğini söyledi. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde bulunan çelik yapı, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi inşaatı için sökülerek Toyotasa Acil Yardım Hastanesi bahçesindeki yerini alacak. Çalışmalar tamamlandığında robot yardımlı yürüme imkanlarını sunan fizik tedavi ve rehabilitasyon ağırlıklı bir hastane Sakarya’da hizmet vermiş olacak.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz