Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Hendek’ten Hizmet Teşekkürü

280 metre uzunluğunda yeni bir hat oluşturuldu

GÜNCEL
Hendek’ten Hizmet Teşekkürü

280 metre uzunluğunda yeni bir hat oluşturuldu

SASKİ, Maşat Deresi ıslah çalışmalarını tamamladı. Hendek Kocaahmetler Mahallesi’nde taşkınlara sebep olan dere için 280 metre uzunluğunda yeni bir hat oluşturuldu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi, Hendek Kocaahmetler Mahallesi’ndeki dere ıslah çalışmalarını tamamladı. Maşat Deresi üzerinde hayata geçirilen proje kapsamında 1,8 metre çapında 280 metrelik yeni bir hat oluşturuldu. Hayata geçirilen çalışmalardan bölgede yaşayan vatandaşların memnuniyet duyduğunu belirten Kocaahmetler Mahallesi Muhtarı Hasan Katı, “Geçtiğimiz yıl yaşadığımız sel felaketinde Maşat Deresi mahallemize önemli bir hasar vermişti. Her yağışlı havada derenin debisi yükseliyordu. Mahalle sakinleri olarak konuyu Büyükşehir Belediyemize ve SASKİ’ye ilettik. Ve bölgede hemen bir çalışma başlatıldı” diye konuştu.

Hizmetlerimiz Daha Hızlı ve Kaliteli
Katı, “Maşat Deresi’nin yaklaşık 280 metrelik kısmının geçişi için yeni bir hat oluşturuldu. Hattın yanı sıra gerekli yerlere istinat duvarları da yapıldı. Bu çalışma ile her yağışta taşkınlara sebep olan Maşat Deresi’ni ıslah etmiş olduk. Yeni Büyükşehir Yasası’ndan memnunuz. Bu yasa ile mahallemizin önemli bir sorunu daha çözüme kavuştu. Hamdolsun yeni yasa ile mahallelerimiz hizmetlerini kaliteli ve hızlı bir şekilde alıyor. Hayata geçirilen bu çalışma için Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu ve SASKİ Genel Müdürü Sayın Rüstem Keleş’e çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz