Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Hastaların Yenikent Tercihi Arttı

Yeni düzenlemeler hastaların tercihinde etkili oldu

GÜNCEL
Hastaların Yenikent Tercihi Arttı

Yeni düzenlemeler hastaların tercihinde etkili oldu

Sakarya’nın yeni yerleşim bölgesinde bulunan Yenikent Devlet Hastanesi, yapılan çalışmaların ve düzenlemelerin ardından hastaların tercih oranını arttırdı.
Yenikent Devlet Hastanesi’nde, hastanede çalışan hekimlere yönelik 2015 yarıyılı durum değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Hastane yöneticisi Op. Dr. Murat Akgül, 2014 yılına göre 2015 yılının ilk 4 ayında yatan, ayakta tedavi gören ve ameliyat olan hasta sayılarında %20-25 oranında artış gözlendiğini söyledi. 2014’te % 66 olan yatak doluluk oranlarının da 2015’te ortalama % 87’ye yükseldiğini belirten Murat Akgül, hastane çalışanlarının motivasyonu yüksek ve fedakarca çalışmalarından duyduğu memnuniyeti ifade ederek hastane çalışanlarına teşekkür etti.
 

AMELİYAT SAYILARI DA ARTTI
2014 yılında 486 bin 234 hastaya hizmet verdiklerini söyleyen Akgül, bu rakamın 2015 yılında tahmini 580 bin hastayı bulacağını ifade etti. Yenikent Devlet Hastanesine 2014 yılında 5 bin 471 nitelikli ameliyat ve 9 bin 978 hasta yatışı yapıldı. 2015 yılı için bu rakamların da ameliyat hastalarında 6 bin 700, yatan hastada ise 13 bini bulacağı tahmin ediliyor. Hastane yöneticisi Akgül, Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nin desteğiyle hastanedeki işleyiş ve düzenlemelerin çalışanlara ve vatandaşlara önemli yansımalarını görmekten memnuniyet duyduklarını ifade ettiği konuşmasında toplantıda hastane işleyişi ve sgk uygulamaları ile ilgili hataların önlenmesi amacıyla hekimlerin bilgilendirilmesini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz