Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

İş Dünyası Tedirgin

Seçimlerin siyasi belirsizliği herkesi etkiledi

GÜNCEL
İş Dünyası Tedirgin

Seçimlerin siyasi belirsizliği herkesi etkiledi

7 Haziran seçimlerinde sandıktan koalisyon çıkması iş dünyasını da tedirgin etti. İş dünyası seçim sonrası güven ortamının tekrar oluşmasının en büyük beklentileri olduğunu ifade ederken, piyasalardaki çalkalanmanın da istikrarın bozulmasından kaynaklandığını söyledi.

KARA PAZARTESİ
Pazar günü yapılan seçimlerin sonunda AK Parti’nin sandıktan birinci parti çıkmasına rağmen, tek başına iktidar olacak çoğunluğu kaybetmesi, ülkede siyasi belirsizliğe yol açtı. Liderlerin koalisyona sıcak bakmayan mesajları ile dün Dolar tarihi rekorunu kırarken, Borsa ilk günde dibe çakıldı. Gelişmeleri endişe ile izleyen iş dünyası ise çekincelerini açıkladı.
 

GÜVEN VURGUSU
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Kösemusul, seçimlerin ardından bir koalisyonun gözüktüğünü ifade ederek tek başına iktidar döneminin istikrar ve güvenini gördüklerini ve bunun sona erdiğini söyledi. Kösemusul, “İş dünyası olarak yeni süreçte güven ortamının oluşmasını umuyoruz. Bu konuda siyaset ve Türkiye’de ki herkes üzerine düşen ne varsa yapmalıdır” dedi.
 

SİYASİ BELİRSİZLİK
İşadamı ve SATSO Meclis Başkanı Akgün Altuğ ise “Siyasi belirsizlik ve sıkıntılı bir süreç var önümüzde. 13 yıllık istikrar süreci sona erdi. Borsanın ve piyasaların durumundan da bu istikrarın sona erdiğini net şekilde görebiliyoruz” dedi. MÜSİAD Şube Başkanı Ahmet Genç’te sonuçların istikrar için iç acısı olmadığını ve ufukta erken seçim gördüklerini ifade etti.
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz