Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Çelik İsale’de Sona Doğru

Toçoğlu" Çeşmelerden sağlıklı içmesuyu kesintisiz akacak”

GÜNCEL
Çelik İsale’de Sona Doğru

Toçoğlu" Çeşmelerden sağlıklı içmesuyu kesintisiz akacak”

SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş ile Çelik İsale Hattı çalışmalarını inceleyen Başkan Toçoğlu, “480 metrelik tünel tamamen betonla kaplandı. 11 kilometrelik hattımızın da 10,5 kilometresi tamamlandı. İnşallah kısa süre içerisinde devreye alacağımız çelik hattımızla şehrimizde isale kaynaklı su kesintisi yaşanmayacak” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Serdivan Esentepe mevkiinde devam eden Çelik İsale Hattı çalışmalarını inceledi. SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş'ten çalışmalarda gelinen son nokta ile ilgili bilgi alan Başkan Toçoğlu, “Hamdolsun, şehrimizin isale kaynaklı su kesintisi yaşamaması için başlattığımız çalışmalarımızda önemli bir aşama kaydettik. Diğer hatlardan farklı güzergahta projelendirdiğimiz Çelik İsale Hattı için 480 metre uzunluğunda tünel açmıştık. Ekiplerimiz isale hattının geçeceği bu tüneldeki betonlama çalışmalarını tamamladı” diye konuştu.

10,5 kilometre tamam
Hat montaj çalışmalarında da sona gelindiğini belirten Toçoğlu, “Göl Tesislerimizden Hızırilyas İçmesuyu Arıtma Tesislerimize ulaşacak 11 kilometrelik hattımızın 10,5 kilometresi tamamlandı. İnşallah kısa süre içerisinde de son 500 metredeki çalışmalarımızı tamamlayacağız. Çalışmalarımızın tamamlanması ile Çelik İsale Hattımızdan şehrimize su vermeye başlayacağız” dedi.

İsale Kaynaklı Kesintilere Son
Hayata geçirilen yatırımın önemine de vurgu yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “İsale kaynaklı kesintiler şehrimiz için önemli bir sorundu. Biz bu sorunu nasıl çözeceğimizi ekiplerimizle istişare ettik ve çelik isale hattı projesini hazırladık. Hamdolsun ki çalışmalarımız tamamlanmak üzere. İnşallah sağlam ve dayanıklı çelik borularla inşa ettiğimiz yeni hattımızla şehrimizde isale kaynaklı su kesintisi yaşanmayacak. Sakaryalıların çeşmelerinde kaliteli ve sağlıklı içmesuyu kesintisiz bir şekilde akacak” ifadelerini kullandı.
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz