Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

O dava başlıyor !

5 yıl süresince dinlenmişlerdi

GÜNCEL
O dava başlıyor !

5 yıl süresince dinlenmişlerdi

Paralel Yapının dinleme yaptığı iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamenin Mahkeme tarafından kabul edilmesiyle birlikte ilk duruşma tarihi de belli oldu.

Aralarında Aile ve Sosyal Politikalar Eski Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, AK Parti Sakarya İl Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Karakuş’un da bulunduğu birçok kişinin “ Paralel Yapı” tarafından yasadışı dinlenmesiyle ilgili ilk duruşma tarihi 21 Nisan olarak belirlendi.
MAĞDUR OLARAK İFADE VERECEKLER
Ak Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanlığı döneminden itibaren Ak Parti Genel Merkez MKYK üyeliği ve son olarak da ASPB eski Bakan Yardımcılığı görevlerinde “Hizmet Hareketi” olarak bilinen Paralel Yapı’nın emniyet ayağıyla yasadışı dinlendiği ortaya çıkan Çiğdem Erdoğan Atabek, müşteki sıfatıyla mahkemede ifade verecek.
Olayın ortaya çıkmasıyla Savcılığa suç duyurusunda bulunan ve mülkiye baş müfettişlerine de bilgi veren Çiğdem Erdoğan Atabek, 21 Nisan’da Sakarya 3’ünca Ağır Ceza Mahkemesi’nde mağdur sıfatıyla ifade verecek.
5 YIL BOYUNCA DİNLEMİŞLER
5 yılda yasadışı olarak 2 bin 800 kişinin dinlendiği iddiasıyla başlatılan soruşturmada 21 müşteki ifade vermişti. Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede dönemin Sakarya İl Emniyet Müdürlerinin “Kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği ve kişiler arasında aleni olmayan konuşmaları kayıt etmek” suçundan 21 kez ayrı ayrı olmak üzere 105 yıl ile 247 yıl arasında ve 4 kez olmak üzere 20 yıldan 52 yıla varan hapis cezası talep edilmişti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz