Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Büyükşehir’e Afet Yetkisi Geliyor

GÜNCEL
Büyükşehir’e Afet Yetkisi Geliyor

Büyükşehir Meclisi 14 Aralık Pazartesi günü toplanıyor. Bakanlar Kurulu’nu ‘Afete Maruz Bölge Kararı’ aldığı bölgeler ile ilgili önemli bir gündem maddesinin görüşüleceği meclis saat 14.00’da başlayacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı, 14 Aralık Pazartesi günü gerçekleştirilecek. Büyükşehir Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek oturumda 60 madde karara bağlanacak. Meclis üyelerinin imar planı değişiklikleri, ilçe belediye meclis kararları ve komisyon raporlarını oylayacağı toplantı saat 14.00’da başlayacak. Toplantıda ayrıca meclis üyeleri ‘Afete Maruz Bölge Kararı’ gibi önemli bir gündemi de oylayacak.

‘Afete Maruz Bölge Kararı’
‘Afete Maruz Bölge Kararı’ ile Bakanlar Kurulu’nun belirlediği bölgelerde inşa edilmek istenen yapılarda imar yetkisi Büyükşehir Belediyesi’nde olacak. Doğal afet riski taşıyan bölgelerde alınacak karar ile imar planlarında Büyükşehir, yetkili olacak. “Afete Maruz Bölge Kararı” alınan alanların imar planlarında değerlendirilmesi, Çevre Düzeni Planlarının hükümlerine ilave hüküm getirilerek hazırlanan plan değişikliklerinin kabulü meclis üyeleri tarafından oylanacak.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
8 + 6 =