Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Boşnak’lardan Orhan’a destek

Ahmet Orhan Bosna Sancak Derneği’ni ziyaret etti

GÜNCEL
Boşnak’lardan Orhan’a destek

Ahmet Orhan Bosna Sancak Derneği’ni ziyaret etti

AK Parti Milletvekili aday adayı İnşaat Mühendisi Ahmet Orhan, Serdivan Bosna Sancak Derneği’ni ziyaret etti.
Serdivan Bosna Sancak Derneği Başkanı Hasan Süzek, yönetim kurulu ve dernek üyeleri tarafından oldukça sıcak karşılanan Ahmet Orhan’a Boşnak kahvesi ikram edildi.  Sakarya’nın Türkiye’nin hiçbir yerinde olmayan bir kültür mozaiğine sahip olduğunu söyleyen Ahmet Orhan, “Abaza’sı, Gürcü’sü, Laz’ı, Arnavut’u, Boşnak’ı, Kürdü, Çerkez’i  ile deyim yerinde ise 72,5 milletin bir arada bu uyumlu yaşadığı başka bir yer yok. Özellikle Serdivan İlçemiz de yoğun bir şekilde yaşayan Boşnak kökenli vatandaşlarımız da bu kültür mozaiğinin en renkli olanlarından biri” dedi.
Serdivan Bosna Sancak  Derneği Başkanı Hasan Süzek, adaylık yolunda Ahmet Orhan’a başarılar dilerken, “Ahmet kardeşimizi uzun zamandır tanırız ve severiz. Çıktığı bu yolda sonuna kadar yanındayız. Allah inşallah bu hayırlı görevi kendisine nasip eder” temennisinde bulundu.
Dernek üyeleri ile yaklaşık 2 saat kadar keyifli bir sohbette  bulunan Ahmet Orhan, milletvekili seçilmesi halinde yapacağı çalışmaları anlattı. Sakarya sevdalısı olduğunu söyleyen Orhan, “Bu toprağın güzel insanlarına hizmet etmek, yeni Türkiye inşasında bir tuğlada ben koymak istiyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz