Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Baro başkanına suç duyurusu

GÜNCEL
Baro başkanına suç duyurusu

AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, kayıp oy pusulası iddialarında savcılığın kovuşturmaya yer olmadığına dair kararının ardından Baro Başkanı Zafer Kazan hakkında suç duyurusunda bulundu.

ALGI OPERASYONU
Adliye önünde bir açıklama yapan Yavuz, “Bize tüm sandık kurulu başkanlarının arandığı ve böyle bir durumla karşılaşılmadığı bilgisi verildi. Böyle bir kafa karışıklığı ve manipülasyon ne için yapıldı? Kişisel bir hesap mı, bir örgüt için mi bilemiyoruz. Burada bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Bu örgüt amaçlı da olabilir birileri adına da olabilir. Münferit bir hadise mi diye tereddütlerimiz var. Konu ile ilgili savcılık bunları ihbar kabul etti, soruşturmasını başlattı” dedi.
 

NE AMAÇLA YAPILDI
Yavuz sözlerini şöyle tamamladı: “Biz de AK Parti olarak konu ile ilgili suç duyurusunda bulunduk. Buradan baro başkanına sormak istiyorum; Sayın Başkan neden zihinleri karıştırmak istiyorsun. Ne yapmaya çalışıyorsun? Tüm partiler kardeşlik iklimi içerisinde seçim çalışmalarını yürütürken baro başkanının ne yapmaya çalıştığını pek anlayamadık. Baro başkanı gerçekten bir bildiği varsa ve bu çuvalların kimler tarafından alındığını biliyorsa olayı neden saklıyor? Saklayarak neden suç işliyor? Biliyorsan kalk açıkla. Biz bu konunun takipçisiyiz. Kim ne suç işlediyse hesabını verecek.”
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz