Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Kayıp Oy İddiası Asılsız Çıktı !

Sakarya Baro Başkanı İddia etmişti!

GÜNCEL
Kayıp Oy İddiası Asılsız Çıktı !

Sakarya Baro Başkanı İddia etmişti!

Sakarya Baro Başkanı Zafer Kazan’ın gündeme getirdiği Serdivan’da 2 çuval oy pusulası ve mühürlerin çalındığı iddiası üzerine savcılık jet hızı ile soruşturmaya başladı. Soruşturma sonunda olayın asılsız olduğu ortaya çıktı.

BARO BAŞKANI İDDİA ETTİ
Sakarya Baro Başkanı Zafer Kazan önce ki gece twitter hesabından yaptığı açıklama ile, ““Serdivan ilçesinde kapalı spor salonunda bulunan oy pusulası zarf ve mühürlerin olduğu 2 çuval kayıp. Çuvallar sahte imza ile başkalarına teslim edilmiş. 2 çuval oy ve mühür ortada yok” dedi. Bu twitin ardından ortalık adeta karıştı.
 

PARTİLERDEN AÇIKLAMA
Baro Başkanın iddialarının ardından AK Parti İl Başkan Yardımcısı Sezai Akyol, yazılı açıklamasında siyasetle alakası olmayanların ortaya attığı iddialar ve bunların işbirlikçileri üzerinden kamuoyunda algı operasyonu yapılmak istendiğini savundu.  CHP İl Başkanı Ayça Taşkent de iddiaların açıklığa kavuşturulması için Adapazarı İlçe Seçim Kuruluna başvuruda bulunduklarını söyledi.  Taşkent, “Oy pusulası torbaları teslim edilirken kimlik ibrazı istenmediğine ilişkin bize de şikayetler ulaştı. Bu yüzden, kimlik ibrazıyla işlem yapıldığına dair tutanağın nüshasını istiyoruz” dedi.
 

SAVCILIK İNCELEDİ
Akşam saatlerinde ise soruşturma başlatan savcılık kararını vererek bir basın açıklaması yaptı. Twitter paylaşımını ihbar olarak kabul eden savcılık aralarında Baro Başkanı Zafer Kazan’da dahil olmak üzere bazı şahısların ifadesini aldı. Soruşturma sonunda iddiaları asılsız bulan ve kovuşturmaya yer olmadığına karar veren savcılık Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Mercan imzası ile yaptığı açıklamada “Cumhuriyet Başsavcılığımızca yapılan soruşturma kapsamında ilgililerin ifadelerine başvurulmuş, İl Seçim Kurulu Başkanlığı ve tarafımızca yapılan araştırma sonucunda, iddia edilen olayın gerçekleştiğine dair soyut iddia dışında hiç bir delil ve emare bulunmadığından olaya ilişkin Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair Karar verilmiştir” ifadelerini kullandı.
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz