Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

410 adet itirazdan, 311'i reddedildi

1/1000 ölçekli revizyon itirazları görüşüldü

GÜNCEL
410 adet itirazdan, 311'i reddedildi

1/1000 ölçekli revizyon itirazları görüşüldü

Adapazarı Belediyesi Mart ayı Olağanüstü meclis toplantısı Adapazarı Belediyesi Başkan Vekili Erol Aydın başkanlığında yapıldı.
Mart ayında yapılan Olağan meclis toplantısında gündeme gelen ve İmar Tetkik Komisyonuna havale edilen Adapazarı Kent Merkezi 1/1000 ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı askı süresi içerisinde yapılan 410 adet itiraz ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nce talep edilen plan değişikliği görüşüldü.

İmar Komisyonunun aldığı kararla ilgili veren Yusuf Gökdemir, geçen mecliste komisyona yollanan maddenin komisyon üyeleri tarafından gece gündüz çalışılarak incelendiğini belirterek “Komisyonumuz bir kısmını onayladı bir kısmını reddetti. Yapılan 99 adet itiraz kabul edilirken, 311 adet itiraz reddedildi. Bunun dışında plan notlarını da inceledik. Bir iki değişiklik yaptık. Hakkaniyetli davranmaya çalışıyoruz” dedi.

MHP’li komisyon üyesi Hayrettin Hacıbektaşoğlu da, 410 dilekçeyi kısa bir sürede değerlendirdiklerini ifade ederek, “Geç saate kadar dilekçeler için çalıştık.Bu iş iyi bilen bir müteahhide verilsin.Kontrolünü de belediye yapsın.”diye konuştu.AK Partili Meclis üyesi Selçuk Başyazıcı, “Komisyon üyelerimiz hakkaniyetli davranmaya çalışmış.Teşekkür ediyoruz. Ama bizim burada herkesi memnun etmemiz mümkün değil.Mevcutta sadık kalalım ki, vatandaşın kafası karışmasın”dedi.

Meclis Başkanı Erol Aydın, Meclis adına şehir adına doğruyu bulalım. Hepimiz burada güzel bir şehir için çalışıyoruz.”diye konuştu. Madde komisyondan geldiği şekliye kabul edildi.
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz