Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Zımba’dan U dönüşü

GÜNCEL
Zımba’dan U dönüşü

ASKF Başkanı Yaşar Zımba “Ben başkanımı asla üzecek, küçük düşürecek söylemlerde bulunmadım. Sözlerim tamamen espriydi” dedi.

Helallik istedi
Geçtiğimiz günkü Olağan Genel Kurulda SASKF’nin yeni başkanı olan Yaşar Zımba, koltuğuna oturur-oturmaz ilk açıklamasını arkadaşımız Suat Beyenal’a yaptı. Kongrenin ilimiz sporuna hayırlar getirmesini dileyerek kendisine oy veren-vermeyen herkese teşekkür edip helallik isteyen Zımba; “bundan önce, artı-eksi, acı-tatlı ne varsa geride kalmıştır. Delegelerimiz milat yazmışlardır” dedi.

İstişare dönemi
Sözlerine; “bundan sonra büyük bir Defter-i Kebir’imiz var. Orada olumsuz tek bir çizik bile olmayacak” diye devam eden Zımba; “bütün arkadaşlarımla birlikte tüm sorunların üstesinden gelmek için çalışacak ve amatör camiası olarak hep birlikte güzel günlere doğru ilerleyeceğiz. Artık istişare dönemi başlamıştır. Tüm paydaşlarımızla ortak hareket edeceğiz” ifadelerini kullandı.
 
‘Desteği devam edecek’
Kongredeki “Şimdi seçim olsa Büyükşehir’i de alırım’ şeklindeki konuşmasına da değinen Başkan Zımba; “Ben o gün espri yaptım. Şehrimizin en büyük siyasi sorumlusu bizim de büyüğümüzdür. Şimdiye kadar amatöre verdiği desteğe devam edeceğine inanıyorum. Ben kendisine bundan önceki kongrede söylemiştim. ‘Soyadım Zımba olsa da yarı Toçoğlu’dur’ demiştim. Kendisi tarafsız oldu ancak mevcut arkadaşlar başka şeyler söylediler ve Zeki Başkanımızı iyi temsil edemediler. Ben başkanımı asla üzecek, küçük düşürecek söylemlerde bulunmadım. Bundan sonra her türlü sorunlarımızı onunla paylaşacağız. İl başkanımıza da teşekkür ediyorum. Hepsi bizim kardeşimiz. Hepsini seviyorum” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz