Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Uyanık kaçakçılara polisten suç üstü!

GÜNCEL
Uyanık kaçakçılara polisten suç üstü!

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Doğu İllerinden kargo ile Sakarya’ya gönderilen kaçak sigara ticaretine suçüstü yaparak 70 bin TL değerinde kaçak sigara ele geçirdi.

OPERASYON
Konu ile ilgili Sakarya Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Sakarya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince sınır illerinden temin edilen kaçak sigaraların ilimiz genelinde büfe ve işyerlerine satıldığı bilgilerinin değerlendirilmesi sonucu yapılan 03/07/2015 ve 06/07/2015 tarihlerinde düzenlenen 2 ayrı operasyonda İlimizde faaliyet gösteren 1 kargo şirketinden ve 34 … plaka sayılı araçta yapılan aramalarda şüpheliler İ.Y.(39), M.Ş.Ş. (31) ve H.K.(34) isimli şahıslardan değişik markalarda piyasa değeri 70.000 TL. olan toplam 17960 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirilerek el konulmuş, şüpheliler hakkında 5607 sayılı Kaçakçılık ile Mücadele Kanununa Muhalefet Suçundan işlem yapılarak adli mercilere intikal ettirilmiştir” denildi.
TUTUKLAMA
Açıklama şu sözlerle sona erdi: “Yakalama müzekkereli olarak değişik suçlardan aranan toplam 4 şahıs yakalanmış, bu şahıslardan Uyuşturucu Madde Ticareti Yapma ve Sağlama suçundan 3 Yıl 4 Ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan B.Ö.(24), Uyuşturucu Madde Ticareti Yapma ve Sağlama suçundan 6 Yıl 3 Ay cezası bulunan B.G.(39), Uyuşturucu Madde Ticareti Yapma ve Sağlama suçundan 6 Yıl 3 Ay cezası bulunan A.K.(33) ve Uyuşturucu Madde Ticareti Yapma ve Sağlama suçundan 2 Yıl 1 Ay cezası bulunan A.Ş.(30) toplam 4 şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.”
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz