Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Yüzme öğrenecekler

700 çocuk ilk kulacı attı

GÜNCEL
Yüzme öğrenecekler

700 çocuk ilk kulacı attı

Adapazarı Belediyesi’nin çocuklara yönelik bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Yüzme Yaz Okulu’nda start verildi.
Adapazarı Belediyesi’nin çocuklara yönelik düzenlediği Yüzme Yaz Okulu açılışına, Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Özkan Gümülcineli ve KOBAŞ Yüzme Kursu İşletmecisi Meydan Kobaş ile aileler katıldı. Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, açılışta yaptığı konuşmada, bu yıl dördüncüsünü düzenledikleri Yüzme Yaz Okulu’nda 3 yılda yaklaşık 3 bin öğrencinin yüzme öğrendiğini ifade ederek, dördüncü dönemle birlikte yüzme öğrenen çocuk sayısının 3 bin 700’ü bulacağını ifade etti.
Tüm çocukların yüzmeyi öğrenmesini istediklerini kaydeden Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, “Yüzmeyi erken yaşta öğrenirlerse altyapıları sağlam sporcular olarak büyük başarılara imza atarlar. Çocuklarımızın hem sağlıkları hem de kültürel faaliyetleri açısından faydalı gördüğüm yüzmeyi öğrenmeleri bizim öncelikli amacımız. Kobaş Yüzme Kursu’nun başarılı hocalarını da tebrik ediyorum” dedi.
Adapazarı Belediyesi tarafından ücretsiz olarak düzenlenen yüzme kursu 2 ay sürecek. 7-12 yaş grubu çocuklarına yönelik düzenlenen yüzme kursunda bu yıl 700 çocuk yüzmeyi öğrenecek.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
7 + 9 =