Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Adapazarı Orhan Cami'yi

Uganda'da açacaklar

GÜNCEL
Adapazarı Orhan Cami'yi

Uganda'da açacaklar

Uganda’da “Sakarya Orhan
Camii”yi açmaya gidiyorlar

Gönüleli Derneği tarafından Uganda’da yaptırılan ve isminin de “Sakarya Orhan Camii” olarak verilen camiinin açılışını yapmak üzere imam, işadamları ve daire müdürlerinden oluşan ekip, Ramazan’ın 5. günü Afrika’ya gidiyor.

Uganda’da hayır kapısı
Kısa adı Gönüleli olan Gönüleli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından Afrika’nın Uganda ülkesinde yaptırılan ve inşaatı tamamlanan “Sakarya Orhan Camii”’nin açılışını gerçekleştirmek üzere imam, işadamları ve daire müdürlerinden oluşan ekip, Afrika’ya gidiyor.  Aynı zamanda Ramazan ayı ile alakalı iftar, kumanya, Kur’an-ı Kerim dağıtımı ve yeni su kuyularının da açılışı yapılacağı program; Sakarya’nın seçkin iş adamları, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları ve Orhan Camii’nin İmam-Hatibi Mustafa Aydın hocanın iştiraki ile Ramazan’ın 5. gününe rastlayan 22 Haziran Pazartesi ile Ramazan’ın 9’uncu gününe rastlayan 26 Haziran Cuma günü arası gerçekleşecek.

Kahvaltıda istişare
Gönüleli Derneği Başkanı Ahmet Zahit Dizdar Başkanlığı’ndaki programa; Orhan Camii İmam-Hatibi Mustafa Aydın, SASKİ Daire Başkanı Naci İris, Büyükşehir Daire Başkanları Recep Ören ve Alpay Şirin, İşadamları Necmi İbil, Rıdvan Ulusal, Yavuz Selim Bakkaloğlu, İnan Uyanıker ve Gökay Tarcan, Orman Park Tesis Müdürü Fuat Bilgin, Gönüleli Derneği Yöneticisi Mustafa Saygılı ve Fatih Yavuz katılacak. Program öncesi Orman Park’ta kahvaltıda biraraya gelen heyet konuyla ilgili istişarelerde bulundu.

Hayırseverlere çağrı
Gönüleli Derneği Başkanı Ahmet Zahit Dizdar, hayırseverlere çağrıda bulunarak; “Sizler de 10 TL bağışlayarak bir kardeşimizin iftar yapmasına, 50 TL bağışlayarak bir aileye Sahur ve İftar için kumanya ulaştırmamıza, 15 TL bağışlayarak bir sadaka-i cariyenizin olması için, Müslüman kardeşlerimizin Kur’an-ı Kerim’e kavuşmasına vesile olabilirsiniz. Hayra vesile, merhamete ortak ol” diyerek, kendilerini www.gonuleli.org.tr adlı siteden takip edebileceklerini de sözlerine ekledi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
6 + 4 =