Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Yeni nesil duraklar Bisiklet Şehri’ne çok yakışacak: Vagon Kıraathanesi’nde işlem bitti

Büyükşehir Belediyesi ‘Bisiklet Şehri’ sloganıyla şehirde bisiklet kullanımını artıracak çalışmaları hayata geçiriyor.

GÜNCEL
Yeni nesil duraklar Bisiklet Şehri’ne çok yakışacak: Vagon Kıraathanesi’nde işlem bitti

Bu kapsamda şehir genelinde 100 yeni nesil bisiklet durağı kullanıma alınacak. Bunlardan biri ise Vagon Kıraathanesi önünde kuruldu.

Büyükşehir Belediyesi ‘Bisiklet Şehri Sakarya’ iddiasını uluslararası turnuvalara, şampiyonalara ev sahipliği yapmakla beraber vatandaşların bisiklet kullanımına özendirmek için yürüttüğü çalışmalarla da sürdürüyor. Bisiklet kullanımının hayatın her alanına yaymak için şehrin çeşitli yerlerine bisiklet durakları montajlanıyor. Bu kapsamda zaman içerisinde deforme olan eski bisiklet durakları sökülerek yerine, bisikletler için daha güvenli bir sisteme sahip olan yeni bisiklet durakları monte ediliyor. Tahrip olan duraklar Büyükşehir atölyesinde kaynak, boya vb. gibi bakımları yapılarak yeniden hizmete kazandırılıyor.

Yeni tip bisiklet durakları

Büyükşehir Belediyesi mevcut durakların üzerine yaptığı iyileştirmelerle bisiklet güvenliği, kapasite artışı gibi etkenleri üst düzeye çıkardı. Yeni tip bisiklet duraklarıyla beraber vatandaşlar bisikletlerini tekerlekten değil bisikletlerinin gövdelerinden bağlayacakları için daha güvenli bir bekleme süresi ortaya çıkacak. Yeniden tasarlanan duraklarda tasarım olarak çift taraflı olarak bisiklet park etmenin önü açılarak mevcut kapasitenin üzerinde bisiklet park edilebilecek.  Bu kapsamda son montajlardan bir tanesi Vagon Park’taki Vagon Kıraathanesi’nin yanına yapıldı. Yoğun şekilde ziyaret edilen parkta artık bisikletler güvenli şekilde park edilebilecek.  Ayrıca şehrin muhtelif noktalarında toplamda 100 yeni nesil durağın montaj çalışmaları devam ediyor. Çalışma bittiğinde yeni duraklar şehrin dört bir yanında kullanıma alınacak.

Bisiklet Şehri Sakarya’ya hayırlı olsun

Konuyla ilgili Gençlik Spor Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Şehrimizde bisikletli ulaşımın yaygınlaştırılmasını çok önemsiyor, bu konuda çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Şehrimizde yeni bisiklet yolları yaparak bisiklet yolu ağını genişletiyor, bisiklet yollarını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın standartlarına uygun hale getiriyor, Akıllı Bisiklet Sistemi olan SAKBİS ile binlerce vatandaşımızın Sakarya’yı keşfetmenin ve spor yapmanın ayrıcalığını yaşamasına imkân sağlıyoruz. Bu kapsamda son olarak şehrin muhtelif yerlerine yeni tip bisiklet durağı montajlarını gerçekleştiriyoruz. Mevcut durakların üzerinde yaptığımız iyileştirmelerle güvenlik ve kapasite alanlarını yükselttik. Yılın sonuna kadar yeni tip durak sayımızı 100’e ulaştıracağız. Eski durakları bakımdan geçilerek ihtiyaç olan yerlere montajını sağlayacağız. Bisiklet Şehri Sakarya’ya hayırlı olsun” denildi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 1 =