Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Tübitak 4004 Matematik Eğitimi Projesi

“Doğa, Tarım ve Mimari Bağlamlarında Gerçekçi Matematik Eğitimine Uygun Soru Yazma: Gözle, Taşı, Kur” isimli proje, etkinliklerine başladı.

GÜNCEL
Tübitak 4004 Matematik Eğitimi Projesi

TÜBİTAK 4004 Doğa ve Bilim Okulları kapsamında Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü adına yürütücülüğünü Dr. Tuğba Dündar’ın yaptığı “Doğa, Tarım ve Mimari Bağlamlarında Gerçekçi Matematik Eğitimine Uygun Soru Yazma: Gözle, Taşı, Kur” isimli proje,  etkinliklerine başladı.

Farklı İllerden 30 Öğretmen

Sakarya İl Millî Eğitim Müdür Ebubekir Sıddık Savaşçı tarafından Sakarya Büyükşehir Öğretmenevinde açılışı gerçekleştirilen projeye, Türkiye’nin  farklı illerinden 30 ilköğretim matematik öğretmeni katıldı.

Matemetik Seferberliği Ön Planda

Katılımcı öğretmenlere gerçek yaşam durumlarından uygulamalı örnekler sunmak, gerçek yaşamdaki matematiksel durumları sınıf ortamına taşıyabilecekleri bağlamlar oluşturmak, doğa, tarım ve mimari üçgeninde matematiksel bakış açısı oluşturmanın hedeflendiği proje "Matematik Seferberliği" kapsamında matematik okuryazarlığı çerçevesinde mühendislik uygulamaları ile matematiğin bütünleştirilmesi açısından da önem taşıyor.

Bursa Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Bölümü Matematik Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Murat Altun’ un da teşrif ettiği açılışta, matematik sevdalıları bir araya geldi.

Gözlem Ve Deneyimle Farkındalık

5-10 Eylül tarihleri arasında Sakarya’ nın  farklı ilçelerinde gerçekleştirilecek olan etkinliklerin Sakarya ilinin tanıtımı ve matematikle bütünleşmesi , “Matematik Seferberliği” nin yaygınlaştırılması noktasında önemli olduğunu belirten Sakarya İl Millî Eğitim Müdür Ebubekir Sıddık Savaşçı,  öğretmenlerin gözlem ve deneyimlerini mühendislik uygulama alanlarındaki bağlamlarla bütünleştirmelerinin farklı bakış açıları oluşturmada çok kıymetli olduğunu ifade etti.

Savaşçı, projeye ev sahipliği  yapan Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne, Prof.Dr. Murat Altun' a, gayretleri noktasında proje yürütücüsü Dr. Tuğba Dündar’a, farklı illerden katılım sağlayan öğretmenlere ve emeği geçenlere özverili çalışmaları için teşekkür etti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
8 + 6 =