Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Toçoğlun'dan Taraftara Mesaj

SPOR
Toçoğlun'dan Taraftara Mesaj

Pazar günü ligin ilk maçında Yomraspor ile karşılaşacak Sakaryaspor’u akşam idmanında yalnız bırakmayan Başkan Toçoğlu, takımın geldiği noktayı A’dan Z’ye özetledi. Toçoğlu, “Geçen sezondan dersler aldık. Transfer konusunda arayışlarımız sürüyor. Başarılı bir sezon geçireceğimizi ümit ediyorum. Ufak tefek işlerle takıma zarar vermekten kaçınıp Sakaryaspor’a destek olmaya devam edelim” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 23 Ağustos Pazar günü ligin ilk maçında Trabzon temsilcisi Yomraspor ile karşılaşacak Sakaryaspor kafilesini Rüstemler Tesisleri’nde ziyaret etti. Takımın son durumu ile ilgili teknik heyet ve yöneticilerden bilgi alan Başkan Toçoğlu, hazırlık kampı, transferler, yol haritası ve yeni sezona dair açıklamalarda bulundu.

Eksikler Tamamlanıyor

“Geçen sene neredeyse kapanma aşamasına gelmiş bir Sakaryaspor vardı. Şehrimizin değerli iş adamlarından Orhan Kocabıyık’ın da katkıları ile play-off oynayan bir Sakaryaspor durumuna geldik. Beklentimiz 2. Lig’di. Futbol işte tam böyle bir şey. Her zaman beklentileriniz gerçekleşmeyebiliyor. Bu yıl geride bıraktığımız yıllardan dersler çıkararak transferlerimizi yapmaya gayret ediyoruz. Eksiklerimizi önemli ölçüde tamamladık. Transfer dönemi devam ediyor; arayışlarımız sürüyor; ihtiyaç olan bölgeler için gerekli hamleler yapılacak.”

Hatalar Tekrarlanmamalı

“Hazırlık maçları bazı yorumlar getirebilmek için ölçüdür. Bu doğru. Ancak lig için ölçü olarak değerlendirilemez. Hazırlık maçlarının da bir kısmını izledim. Önemli olan takıma yeni katılan isimlerin kalitesidir. Zaman içerisinde uyum sorunu ve antrenman eksiklikleri tamamlandıktan sonra bu takım iyi işler yapacak. Bu hafta evimizde oynayacağımız ligin ilk maçının seyircisiz olması bizim için dezavantajdır. Yapılan hatalar bizi bu durumlara getiriyor. Bunları görmek ve anlamak lazım. İnşallah bu sezon bu hatalar tekrarlanmaz.”

Takımın Bir Dengesi Var

“Lige galibiyetle başlayacağımıza inanıyorum. Rakip kim olursa olsun unutmayalım; bizde Sakaryasporuz. Bu takımın her bir oyuncusu bizim için değerlidir. İnşallah Pazar günü çıkacaklar ve formalarının hakkını verecekler. Forvet bölgesine takviye yapılması gerektiği yönünde talepler var. Bunların farkındayız. Diğer mevkilere olduğu gibi forvet hattı için de arayış içerisindeyiz. Bu takımın bir dengesi olduğunu biliyoruz. Ve asla Sakaryaspor’u maceraya atmamız düşünülemez.”

Forvet Hattı İçin Arayışlarımız Sürüyor

“Uzun seneler transferimiz kapalı kaldı. Çok kötü günleri geride bıraktık. Sakaryaspor konusunda adımlarımızı dengeli atmak mecburiyetindeyiz. Bunu kabullenmeli ve bu şekilde takımımıza destek çıkmalıyız. Şunun da altını çizelim; bu şehir bu takımı çok konuşuyor ancak maalesef Sakaryaspor’a gereken destek verilmiyor. Dolayısıyla elimizdeki imkanlar ölçüsünde bir şeyler yapabilmenin mücadelesini veriyoruz. Dediğim gibi transfer konusunda arayışlarımız var, hamlelerimiz var, ancak iş imzaya da kalabilir kalamaya da bilir.”

Yarı Yolda Bırakmayız

“Teknik heyetimizin de bizden beklentisi forvet hattıyla ilgili. Bunun dışında takımın genel havasıyla ilgili büyük bir eksiklikten bahsetmiyorlar. Sakaryaspor’u şehrin markası olarak gören herkesin karınca kararınca destek olması çok önemli. Tuhaf bir durum var. En çok konuşanlar aynı zamanda hiçbir katkısı olmayanlar. Takımın zorlu günlerine sebep olanlar bugün rahatlıkla konuşuyorlar. Beklentimiz Sakarya’nın takımına sahip çıkmasıdır. Şunu da ifade edeyim; Sakaryaspor’u yarı yolda asla bırakmayız. Biz bu yola çıktık. Kimse bir şey yapmasa bile biz imkânlarımız ölçüsünde takımımızın yanında olacağız.”

Kulübe Zarar Vermekten Kaçınılmalı

“Ben bu takımı kendim keyif almak için desteklemiyorum. Bu takımı seyircimiz ve Sakarya için koruyorum. Seyircimiz takımına sahip çıkmalı. Bizim önceliğimiz Sakaryaspor olmalı. Bu formayı giyen herkes kıymetlidir. Seyirci sahip çıkmadıktan sonra yalnızca benim Sakaryaspor’a sahip çıkmamın ne anlamı var? Seyirci takımını desteklemeyecek, fedakarlık yapmayacaksa ben ne sebeple yapacağım? Herkes ufak tefek işlerle kulübe zarar vermekten kaçınmalı. Özellikle Selahattin Aydın saplantısından arınmalı.”

Aydın’a Güveniyorum
“Sadece geçen yıl bu takıma 8,5 Milyon TL para harcandı. Bu para herkese teslim edilebilir mi? Parayı bulmak da harcamak da sorun oluşturuyor. O yüzden herkese teslim edilebilecek bir meblağ değil. Çok açık bir çağrı yaptık. Ne dedik; ‘Parası olan varsa gelsin, biz de destekleyeceğiz, bu takımı götürsün’ dedik. Kimse çıktı mı? Çıkmadı. O zaman bizim kararlarımıza herkes saygı duymalı. İyi veya kötü biz bu yönetimle çalışmak niyetindeyiz. Gerek parasal konularda gerek diğerlerinde Selahattin Aydın ile çalışmak istiyorum. Ona güveniyorum.”

Seyirci Takıma Sahip Çıkmalı

“Geçen sene ligin ilk yarısını puanlarla bitirdik; play-off oynadık; şampiyon olamadık. Olmayabiliyor da. Zaten kimsenin sahip çıkmadığı bir ortamda seyirci de sahip çıkmazsa bizim de şevkimiz kırılır. Onlar tribünde oldukça biz daha da mutlu oluyoruz. İnşallah çok başarılı bir sezon geçireceğimizi ümit ediyorum. İyi niyetlerle yola çıktık. Hayırlı olsun diyorum.”

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz