Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Toçoğlu yeni dönem hedeflerini açıkladı

GÜNCEL
Toçoğlu yeni dönem hedeflerini açıkladı

Yeni Yaşam Alanları Oluşturacağız
Yeni dönemde şehre yeni yeşil alan, park ve meydan müjdesi veren Başkan Toçoğlu; “İlk günden itibaren şehrimize sosyal donatıları en üst düzeyde mekanlar kazandırma derdinde olduk. İnşallah yeni dönemde de çalışmalarımızı artırarak sürdüreceğiz. Şehrimize yeşil alanlar, parklar ve meydanlar kazandıracak; çocuklarımızın toprağa sağlam basmasını sağlayacağız.”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, tüm gelişmiş şehirlerin meydanlarıyla anıldığını bu kapsamda Sakarya’da son dönemde gerçekleştirilen çalışmaların artarak devam edeceğini belirtti. Başkan Toçoğlu, "Göreve geldiğimiz andan itibaren şehrimize değer katacak, hemşerilerimizin aileleriyle hoşça vakit geçirebileceği yeni yaşam alanları oluşturma noktasında önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Bölgenin en önemli sosyal donatı alanlarından biri olan Sakaryapark’ı hizmete aldık. Orhan Camii ve Gar Meydanlarını düzenledik. Kentpark içerisindeki lojmanları kaldırdık ve o alanı yeşil alana dönüştürdük. Yenikent bölgesi için Yenikent Park, Korucuk Park ve Yazlık Rekreasyon alanlarını oluşturduk. İlçelerimizde de önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Karapürçek Park, Ferizli Botanik Park, Söğütlü Park ve Arifiye Meydanı’nı hemşerilerimizin hizmetine sunduk" diye konuştu.

Yeşil Alanlar, Park ve Meydanlar
Başkan Toçoğlu, "İnşallah yeni dönemde de şehrimize yeni parklar ve meydanlar kazandıracağız. Yeni yaşam alanları oluşturacağız. Bu alanlar çocuklarımızın gelişimine katkı saplayacak. Ailelerimize soluk aldıracak. Sosyal donatıları çok yüksek olacak bu alanlarda hemşerilerimiz aileleri ile hoşça vakit geçirebilecek. Oluşturulacak yeni alanlarda da sportif faaliyetler için gerekli donanımlar bulundurulacak. Oluşturulacak yeni alanlar ilçelerimizin yeni buluşma noktaları, yeni misafirhaneleri olacak" dedi.

Çocuklarımız Toprağa Sağlam Basacak
Hiçbir zaman üst yapıda sadece bina inşa etmek gibi bir anlayışları olmadığına da vurgu yapan Toçoğlu, "Dünyanın farklı ülkelerindeki tüm gelişmiş şehirler park ve meydanlarıyla anılıyor. Bizde şehrimizde hiçbir zaman bina yapmak gibi bir anlayışa sahip olmadık. İlk günden itibaren şehrimize, ilçelerimize nefes aldıracak, sosyal donatıları en üst düzeyde mekanlar kazandırma derdinde olduk. Kadim medeniyet anlayışımız da bunu gerektiriyor. İnşallah yeni dönemde de çalışmalarımızı artırarak sürdüreceğiz. Şehrimize yeşil alanlar, parklar ve meydanlar kazandırmayı sürdüreceğiz. Çocuklarımızın toprağa sağlam basmasını sağlamaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Yer Tespitleri Tamamlanmak Üzere
Başkan Toçoğlu açıklamalarını şu şekilde sonlandırdı; “Şehrimiz sosyal zenginliği oldukça yüksek bir kardeşlik coğrafyası. Büyükşehir Belediyesi olarak Sakarya’nın bu zenginliğini yeni yaşam alanlarıyla birleştiriyoruz. Önümüzdeki süreçte de şehrimiz için yeni buluşma adresleri, sosyal mekanlar inşa edeceğiz. İlçe belediyelerimiz ile yer tespiti konusunda çalışmalarımız sürüyor. Karşılıklı işbirliği içerisinde Sakarya’nın tamamı yeni yaşam alanlarıyla buluşacak. Hazırlıklarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bu konuda hedefimiz belli; ‘Sakarya yüzü daima gülen insanların yaşadığı bir şehir olacak’.”

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
7 + 4 =