Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Toçoğlu Bakan Bilgin’le görüştü

Bakandan Ada Treni Müjdesi

GÜNCEL
Toçoğlu Bakan Bilgin’le görüştü

Bakandan Ada Treni Müjdesi

Başkan Toçoğlu, Adapazarı treninin şehir merkezine gelmesi için hazırlanan çalışmaları Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Bilgin’e sundu. Bakan Bilgin, “Sakarya sevdiğimiz ve özel olarak ilgilendiğimiz bir şehir. Tren güzergahını belirlenecek bir bölgeden itibaren yerin altına almayı hedefliyoruz.  Bu yönde hazırlanan çalışmaları Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’na sunacağız. İnşallah treni yerin altına alacağız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin ile bir araya geldi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Vekili Hamdi Yıldırım ve Altyapı Yatırımlar Genel Müdürü Fatih Turan’ın da hazır bulunduğu görüşmede Başkan Toçoğlu, Bakan Bilgin’e görevinde başarı diledi.

Gündem ADA Ekspresi
Başkan Toçoğlu, “Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Feridun Bilgin’e görevinin hayırlı olmasını diliyoruz. Sayın Bakanımızla, Meclis Toplantımızda gündeme gelen Adapazarı treninin şehir merkezine gelmesi ile ilgili hazırladığımız çalışmalar hakkında bir görüşme yaptık. Bakanımıza şehir trafiğine her ay yüksek miktarda yeni araç girişinin olduğunu ve trenin bu haliyle şehir merkezine gelmesi durumunda trafik probleminin ortaya çıkabileceğinden bahsettik. Bu yönde Adapazarı treninin şehir merkezine gelmesi için hazırladığımız çalışmaları bakanımızla paylaştık” diye konuştu.

Yer altı geçişi
Adapazarı treninin belirlenecek bir güzergahtan itibaren yerin altına alınmasının gündeme geldiğini de belirten Başkan Toçoğlu, “Çalışmalarımızı Sayın Bakanımıza sunduk. Bakanımız, trenin şehir merkezine gelmesi için yerin altına alınmasının değerlendirileceğini belirtti. Hayata geçirilecek proje Bakanımız tarafından Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na sunulacak. İnşallah hükümetimiz ile işbirliği içerisinde şehrimizin geleceği adına çok önemli bir projeyi daha hayata geçireceğiz. Sayın Bakanımız Bilgin’e çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Proje Başbakana sunulacak
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin ise gerçekleştirilen görüşmede şu ifadeleri kullandı: “Sakarya’da uzun bir süre kaldım. Sakarya sevdiğimiz ve özel olarak ilgilendiğimiz bir şehir. Adapazarı Treni şu anda Arifiye Garı’ndan hizmet veriyor. Trenin şehir merkezinden sefer yapması gündemimizde. Tren güzergahını belirlenecek bir bölgeden itibaren yerin altına almayı hedefliyoruz.  Bu yönde hazırlanan çalışmaları Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’na sunacağız. İnşallah treni yerin altına alacağız” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
8 + 2 =