Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Fotoğrafçılardan sözleşme uyarısı

GÜNCEL
Fotoğrafçılardan sözleşme uyarısı

Sakarya Fotoğrafçılar Ressam ve Tabelacılar Odası Başkanı Cevat Davulcu, bahar mevsiminin gelmesi ile birlikte yoğunlaşmaya başlayan düğün ve cemiyetler için vatandaşa ve esnafa sözleşme uyarısında bulundu.


Son zamanlarda fotoğrafçı esnafı ve vatandaşlar arasında sözleşme yapılmaması nedeniyle mağduriyet yaşandığına dikkat çeken Başkan Davulcu, “Sözleşme yapmadıkları için fotoğrafçısını bulamayanlar bize şikayetle geliyorlar. Her iki taraf içinde sözleşme, yasal açıdan çok önemlidir. Aldığınız hizmeti kağıda dökmek ve belgelemekle haklarını yasal yollardan arayabilirsiniz” dedi.


Başkan Davulcu, “Salonlarda korsan fotoğrafçıları odamıza ihbar edin. Sözleşme yapılmayan işlerden hiç kimse mesul olmaz. Sözleşme yapın yapmadığınız takdirde hiç bir yasal hakkınız yoktur.Korsan tabir ettiğimiz ve ne olduğu bilinmeyen kişilere çekim yaptırmayınız. Bizler hayatınızın en anlamlı günlerinde düğün fotoğrafı ve video çekimlerinizi odaya kayıtlı esnafımıza yaptırmanızı önemle rica ediyoruz. Mutluluğunuzu fırsat bilip sizden vergisiz, kayıtsız ücret alanlar, gerçek esnafımızın işlerini baltalamaktadır” dedi.

Yeni açılan düğünün sezonunun hayırlı olmasını dileyen Başkan Davulcu, “Öncelikle düğün sezonunun esnafımıza hayırlar getirmesini temenni ediyor, yeni evlenecek ve evlenme hazırlığında olan çiftlerimizi de bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz. Bizler böyle mutlu günlerde vatandaşımızın mutluluğuna ortak oluyor, yaşanan anları ölümsüzleştiriyoruz. Esnafımız bu konuda hazırlıklarını yaptı ve sezona başlıyor” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 9 =