Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

TEM cinayeti davasına devam edildi

ASAYİŞ
TEM cinayeti davasına devam edildi

Sakarya TEM Otoyolu Sapanca mevkiinde meydana gelen cinayetle ilgili açılan davaya, tanıkların dinlenmesiyle devam edildi.
TEM Otoyolu Sapanca ilçesi Kurtköy mevkiinde TIR Parkı’nda gece saatlerinde öldürülmüş halde bulunan Aile Hekimi Dr. Emine Küçük (42) ve ilaç mümessili Mustafa Bayrak (28) cinayetiyle ilgili açılan davanın dördüncü celsesi gerçekleşti. Sakarya Adliyesi 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde gerçekleşen davaya sanıklar, avukatlar ve yakınları katıldı. Mahkeme de tanıklar dinlendi.
İlk tanık M.B. verdiği ifadede, “Ben olayın oluşuna ilişkin bilgi sahibi değilim. Ben sanıklardan Muhammed Ali ve Murat’ı tanırım. Daha önceden tanımadığım bir kişi beni telefonla aradı. Adının Muhammed Ali Y. olduğunu Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünde memur olarak çalıştığını, acilen kimlik çıkartmak durumunda olduğunu söyledi. Bunun üzerine bende muhtarlığa gittim, kendisi ile tanıştık bana burada Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünde çalıştığını uzun zamandır aynı evde ikamet ettiğini söyledi. Bende sistemden kendisinin belirttiği yerde oturduğunu tespit ettiğimde, kendisine kimlik talep formumu verdim. Daha sonra şahsın belirttiği yerde çalışmadığını öğrendim” ifadelerini kullandı.
Tanık A.G. verdiği ifadede, “Olayla ilgili konuya ilişkin bilgim yoktur. Ben sanıklardan Murat B.’yi tanırım. Sanık Muhammet Ali’yi Murat’ın yanında 2 sefer gördüm. Bir seferde benim yanıma geldi. Muhammet Ali bana kendisinin TÜBİTAK’ta mühendis olarak çalıştığını, Düzce ilinde birkaç proje bitirdiğini söyledi. Bana ve yanında bulunanlara Düzce ilinde bir öğrenci yurdu açığı bulunduğunu söyleyerek bu konuda yatırım yapmamız gerektiğini söyledi. Biz bu amaçla arkadaşlarımızla arsa aldık, daha sonra bu olay patlak verdi. Sanık Muhammet Ali bize 200 bin TL’yi temin edin geri kalanını ben kredi ve hibelerle halledeceğim dedi. Yani kendisi bize bu hususta yardımcı olacaktı. Murat B. bir keresinde bana Muhammet Ali’nin iş dolayısıyla güvenliğini sağlamak için kendisinden silahını istediğini ve kendisinin de Muhammet Ali’ye silahını verdiğini söyledi. Bende hatta Murat’a sen deli misin silah verilir mi dedim” diye konuştu.
Tanık S.Ş., “Ben konuya dair bilgi sahibi değilim. Ben sanıkların hiç birini tanımıyorum. Sadece maktul Emine’ye ait evin satıldığını ben bir şekilde duydum. Devamında sanık Murat B.’nin ev ile ilgilendiğini öğrendik. Daha sonra Murat B. bana ulaştı, beni Emine hanımın evine göstermek için götürdü, ev için 450 bin TL bir fiyat istediğini söyledi. Bana pahalı geldi, ben üzerine gitmedim” dedi.
Tanıkları dinleyen mahkeme heyeti, sanıkların kaçma şüphesi, delillerin karartılma şüphesi göz alarak şahısların tutukluluğuna dair karar vererek, davayı ileri bir tarihe erteledi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
8 + 3 =