Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Başkan Toçoğlu açıkladı

Uzunçarşı'ya İlk Kazma Vuruluyor

GÜNCEL
Başkan Toçoğlu açıkladı

Uzunçarşı'ya İlk Kazma Vuruluyor

Uzun Çarşı Yenileme Projesi üzerindeki çalışmalarını sürdüren Başkan Toçoğlu, tarihi adada ticaret yapan esnafın mağduriyet yaşamayacağını yineledi. Toçoğlu, projede yer tesliminin tamamlanmak üzere olduğunu ve yatırımın ilk etabı için kazmanın kısa süre içerisinde vurulacağını da açıkladı.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Uzunçarşı Yenileme Projesi ile ilgili son değerlendirmeleri büyükşehir bürokratları ile gerçekleştirdi. Tarihi adada başlatılacak dönüşüm öncesi bölge esnafı ile istişarelerin sürmesi talimatında bulunan Başkan Toçoğlu, yer tesliminin kısa süre içerisinde sonlanacağını ve projede ilk kazmanın kısa süre içerisinde vurulacağını aktardı.

Tarihi Dokuya Uygun
Toplantı sonrasında değerlendirmelerde bulunan Başkan Zeki Toçoğlu, “Tarihi adada başlatacağımız dönüşümün ihalesi kısa süre önce tamamlandı. Yüklenici firmaya kısa süre içerisinde yer teslimini gerçekleştireceğiz. Ardından yenileme projemizin 1. etabında çalışmalar başlayacak. Daha önce de açıkladığımız üzere Uzun Çarşı’nın tarihi kimliğini koruyacak, en önemlisi de bölge esnafımızı mağdur etmeyeceğiz” diye konuştu.

Projeye Ciddi Bir Destek Var
Toçoğlu, “Bugün de kurmaylarımız ile birlikte proje üzerindeki istişarelerimizi sürdürdük. Parseller üzerindeki gerekli incelemelerimizi, yasal süreç ile ilgili son detayları ele aldık. Hamdolsun şuanda tam da istediğimiz bir havada proje üzerindeki çalışmalarımızı idame ettirmekteyiz. Esnafımızın projeye ciddi bir desteği söz konusu. Bunun yanı sıra, şehrin en önemli simgesi olan bu mekanla ilgili vatandaşlarımız da olumlu yönde değerlendirmelerini iletiyorlar. Tüm bunlar proje üzerindeki motivasyonumuzu ve kararlılığımızı pekiştiriyor” dedi.

Büyükşehir ve Esnaf İşbirliği
Başkan Zeki Toçoğlu değerlendirmelerinin sonunda ise, “Uzun Çarşı Yenileme Projesi şehrimiz için çok önemli. Bu sayede şehrimiz marka değerini yükseltecek bir çalışmaya imza atacağımıza inanıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde hem esnafımıza hem de şehrimize önemli katkı sağlayacak bir yatırım olacak. Dönüşüm projesi, yerel yönetimler ve esnaf işbirliği ile hayata geçirilen çalışmalar adına da önemli bir projedir. Şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 5 =