Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sempozyum Heyeti Rektör Al’ı Ziyaret Etti

Uluslararası Değişen Dünyada Cami ve Fonksiyonları Sempozyumu Tertip Heyeti, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al’ı makamında ziyaret etti.

GÜNCEL
Sempozyum Heyeti Rektör Al’ı Ziyaret Etti

Ziyarette SAÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Şükrü Şirin, Doç. Dr. Mahmut Zengin, Yunus Emre Camii Vakfı (YECVA) Başkanı Mehmet Keskin, Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kılıç ve Sakarya eski İl Müftüsü İlyas Serenli yer aldı. Yapılan görüşmede tertip heyeti başkanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı ve heyet üyeleri tarafından Rektör Prof. Dr. Hamza Al’a sempozyum hakkında bilgiler verildi. Rektör Al, önemli bir konuda gerçekleştirilecek olan sempozyumdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve sempozyuma gerekli desteği vereceklerini ifade etti.

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Yunus Emre Camii Vakfı’nın (YECVA) koordinasyonunda Sakarya Valiliği, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya İl Müftülüğünün katkılarıyla gerçekleştirilecek olan sempozyumda hızla değişen dünyada hizmet alanlarına göre camilerin fonksiyonlarının ihtiyaç ve beklentiler çerçevesinde incelenmesi hedefleniyor. Sempozyum sonunda bildirilerin kitap halinde basılması ve ilgililerin istifadesine sunulması planlanıyor.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın da Onur Kurulunda yer aldığı ve açılış oturumuna katılmasının beklendiği sempozyum 7-9 Ekim 2022 tarihleri arasında Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 2 =