Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

SEDAŞ sel felaketi sonucu oluşan hasarları hızla gideriyor

SEDAŞ, bölgede yaşanan aşırı yağışlar sonucu oluşan hasarları gidermek için kesintisiz çalışıyor. Bolu ve Düzce İllerinin yanı sıra Kocaeli’nin Kandıra ve Sakarya’nın Karasu ilçesini de etkileyen aşırı yağışlar ve sel felaketi altyapı hasarlarına yol açarak elektrik kesintilerine neden oldu. SEDAŞ ekiplerinin yürüttüğü 2 güne yayılan zorlu çalışmalar sonucu tüm kesintilere müdahale edildi.

GÜNCEL
SEDAŞ sel felaketi sonucu oluşan hasarları hızla gideriyor

20 bin kilometrekarelik alanda 2 milyonu aşkın müşteriye enerji hizmeti sunan Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ), Bolu, Düzce, Gebze, Kocaeli ve Sakarya il ve ilçelerinde 08.07.2023 tarihinde başlayan ve 09.07.2023 gece yarısına kadar devam eden aşırı yağmurun neden olduğu hasarlarla mücadele etti. AFAD ve Valiliklerle ile koordinasyon içinde yürütülen bu mücadele sonucu bölgede meydana gelen tüm arızalara hızlıca müdahale edildi.

Düzce’de 145 köyün enerji sorunu giderildi

Aşırı yağmur sonucu dere taşkınları, heyelanlar yaşandı ve birçok ağaç devrildi. Elektrik direkleri ve bağlantılarını da etkileyen doğa felaketi sonucu Düzce bölgesinde 145 köy enerjisiz kaldı. İlk anda 39 köye, akabinde de tamamına enerji verildi ve enerjisiz köy kalmamış oldu. Bu sahada SEDAŞ ekipleri 537 adet arızaya müdahale etti ve 569 kalem malzeme kullanıldı. 2 gün boyunca gece gündüz demeden kesintisiz sürdürülen müdahalelerde 38 personel 27 yüksek donanıma sahip araç ile yer aldı.

Bolu’da gece saatlerine dek arızalarla mücadele edildi

Bolu bölgesinde ise sel sahasında kalan ve yolları kapalı bulunan 10 köy hariç tüm kesintilere hızla müdahale edilmiş, direk ve izolatör değişimleri ve kopan bağlantıların yenilenmesi sonucu köyler enerjilendirilmiştir. Kalan 10 köy için suların hala yüksek olması ve saha şartlarının olumsuzluğuna rağmen gece boyunca devam eden çalışmalar neticesi bu köylere de enerji verilebilmiştir. Bolu’daki çalışmalar 45 personelin katılımı ve 16 yüksek donanıma sahip farklı tipteki araçlar ile yürütülmüş, zorlu sahadaki mücadelede dronlar da kullanılmıştır.

SEDAŞ KURUMSAL İLETİŞİM VE MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
8 + 4 =