Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Savaşçı’dan Erenler Ortaokulu Ziyareti

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Erenler Ortaokuluna ziyarette bulunarak öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

GÜNCEL
Savaşçı’dan Erenler Ortaokulu Ziyareti
Öğrencilerimizin derslerine katılan Savaşçı, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamaya yönelik yapılan çalışmaların sürdürüldüğünü belirterek Valiliğimiz himayesinde Müdürlüğümüzce sürdürülen #NehirProjesi kapsamında 8. sınıf öğrencileri için izleme sınavlarının bu eğitim-öğretim yılında da gerçekleştirileceğini ifade etti. #NehirProjesi ile öğrencilerimizin akademik başarılarının artırılmasının yanı sıra sınav heyecanını yenme ve sınav tecrübesi kazanmaları için rehberlik faaliyetleri de gerçekleştirildiğini söyledi. Ayrıca Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen izleme sınavlarının ücretsiz olduğunu ve #NehirProjesi ile öğrencilerimizin, oluşturulan bilişim sistemi sayesinde kazanımlara dair kendi durumlarını izleyebildiklerini, konu eksiklerinin tamamlanması için okul yönetimi ve öğretmenler tarafından çalışmalar yapılabildiğini belirtti. 
 
Öğrencilerimizin akademik başarılarını artırmanın yanı sıra bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif yönden gelişimlerine katkıda bulunmaya yönelik, #BilimSakarya, #SporSakarya, #SanatSakarya, #KitapSakarya, #YetenekSakarya, #ÖnceOkulÖncesi gibi projelerimizin de faaliyetlerine devam ettiğini ifade etti.  
 
Öğretmenler odası ziyaretinde öğretmenlerimizle sohbet eden İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı, Okul Temelli Mesleki Gelişim hakkında da bilgi verdi. 
 
OTMG (Okul Temelli Mesleki Gelişim), mesleki yeterliklerini geliştirmek isteyen öğretmene kendi gelişim modelini kendisinin oluşturması, hazırladığı Mesleki Gelişim Planının uygulanması ve izlenmesi süreçlerinde öğretmene yol haritası sunması bakımından Türk Eğitim Sisteminde yeni bir kavram olan Okul Temelli Mesleki Gelişim ile; 
• Öğretmenlerin mesleki gelişim ihtiyaçlarının okul ortamında karşılanması,
• Öğretmenlerin kendi gelişimleri için eksik gördükleri yönleri ya da geliştirmek istedikleri yeterlik alanlarına yönelik Mesleki Gelişim Planı hazırlamaları ve uygulamaları,
• Öğretmenlerin deneyimlerini paylaşmaları ve daha az deneyimli meslektaşlarına rehberlik etmeleri,
• Öğretmenlerin öğretme-öğrenme stratejileri ile ilgili yeni yaklaşımlar konusunda daha bilinçli duruma gelmeleri,
• Meslektaşlarının yardım ve desteği ile bu yaklaşım ve stratejileri kendi uygulamalarına yansıtmaları,
• Okulların gelişim planları doğrultusunda öğretmenlerin deneyim ve uzmanlığından yararlanılması beklenilmektedir.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 7 =