Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

SAÜ Yabancı Misafirleri Ağırlıyacak

GÜNCEL
SAÜ Yabancı Misafirleri Ağırlıyacak

Sakarya Üniversitesi 2015 Türkçe Yaz Okulu kapsamında 25 yabancı öğrenciye ev sahipliği yapacak. 
 

Yunus Emre Enstitüsü ile Sakarya TÖMER'in ortaklaşa düzenlediği 2015 Türkçe Yaz Okulu'nun açılışı Sakarya Üniversitesi'nde gerçekleştirildi. Almanya, Arnavutluk, Avusturya, Bosna-Hersek, Gürcistan, Cezayir, Fas, Filistin, Japonya, Kazakistan, Karadağ, Kosova, Lübnan, Macaristan, Romanya, Rusya,  Ukrayna ve Ürdün'den gelen 25 yabancı öğrenci Türkçe Yaz Okulu kapsamında Sakarya Üniversitesi

TÖMER’de Türkçe eğitimi alacaklar
 

Fotoğraf sergisi ile gerçekleştirilen açılışa Yunus Emre Enstitüsü Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Balcı ve SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Eken ile MEB Almanya Münih Eğitim Ataşesi Prof. Dr. İlyas Öztürk, Sakarya TÖMER Müdürü Doç. Dr. Mustafa Altun, Türk Dili Bölüm Başkanı ve Sakarya TÖMER Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Engin Yılmaz, Müdür Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Bekir İnce, Öğr. Gör. Erdal Özcan ve yabancı öğrenciler katıldı. Sergide önceki yıllarda Türkçe Yaz Okulu etkinliklerinde çerçevesinde farklı illerde çekilmiş fotoğraflar yer aldı.
 

Sergi sonrası Sakarya Üniversitesi’nde akşam yemeği verildi. Yemeğe Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş da katıldı. Vali Coş yemek sonrası yaptığı konuşmada, öğrencileri Sakarya'da görmekten duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz