Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sakarya Öğretmen Akademileri Dijital Dergisi

Millî Eğitim Bakanlığının öncülüğünde hayata geçirilen “Öğretmen Akademileri” projesi kapsamında yürütülen faaliyetler “Sakarya Öğretmen Akademileri Dergisi” çatısı altında toplanarak dijital olarak yayımlandı.

GÜNCEL
Sakarya Öğretmen Akademileri Dijital Dergisi

Millî Eğitim Bakanlığının öncülüğünde hayata geçirilen “Öğretmen Akademileri” projesi kapsamında yürütülen faaliyetler “Sakarya Öğretmen Akademileri Dergisi” çatısı altında toplanarak dijital olarak yayımlandı.

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli ile çeşitli ve kapsayıcı öğrenme topluluklarını teşvik eden ağlarla, üniversitelerle ve kamu yararına çalışan kurumlarla iş birliği yapılarak “Edebiyat Akademisi, Spor Akademisi, Müzik Akademisi, Şehir ve Kültür Akademisi, Türk-İslam Düşüncesi ve Bilim Akademisi” başlıkları altında,İl Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki planlamalar doğrultusunda alanında uzman kişilerle bir araya gelen öğretmenler, Sakarya’nın tarihi ve kültürel mekânlarında kalıcı ve farkındalık oluşturan eğitimlere de katılma fırsatı yakaladılar.

Farklı Mekân FarklıYöntem

Haziran ayında sonlandırılan çalışmaların yer aldığı, öğretmenlerin kişisel, sosyal ve kültürel yönden gelişimlerinin sözcüklere, ezgilere, hareketlere, deneyimlere ve uygulamalara yansıdığıkareler, öğretmenlerinfarklı mekânlarda kalıpların dışındaki yöntemlerle eğlenerek ve yaşayarak öğrenmelerinin tanığı oldu.

Teşekkür

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş; Millî Eğitim Bakanlığının öncülüğünde başlatılan “Öğretmen Akademileri” projesininöğrenme-öğretme süreçleri, eğitimin içeriği, öğrenme ortamları yeni uygulamaların gelişime etkisini yakından takip etme, eğitim odaklı düşünmeyi geliştirmek isteyenlere fırsat sunma vesorunlara çözüm üretme aşamalarıyla çok kıymetli olduğunu, belirtti.

Eğitimin tüm paydaşlarına hitap eden akademilerin, beş farklı alanda uygulandığı, ilçelerden farklı branşlardaki öğretmenlerin ilgi alanları doğrultusunda yoğun katılım sağladığı “Sakarya Öğretmen Akademileri”nin kendini revize ederek devam edeceğini vurgulayan Bakırtaş: “Tüm öğretmenlerimizi akademi çalışmalarımıza benimsedikleri meslek aşkı ile geçmişine sahip çıkan, bugününe anlam kazandıran ve geleceğine azimle ve millî şuurla tutunan bir nesil inşa eden ve edecek olan öğretmenlerimize katılımları ve özverileri adına teşekkür ederim. Sürece destek veren alanında uzman kıymetli değerlerimize şükranlarımı sunarım. Sakarya Öğretmen Akademileri Dijital Dergisi hayırlı olsun.” dedi.

Dergi için tıklayın.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
4 + 1 =