Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sakarya Kadın Girişimciler Basınla Tanışma ve Teşekkür Toplantısı

Kısa adı SAKİKAD olan Sakarya Kadın Girişimciler Derneği, tanıtım ve tanışma programı kapsamında Sakarya basın çalışanları ile Serdivan'daki bir kafede bir araya geldi.

GÜNCEL
Sakarya Kadın Girişimciler Basınla Tanışma ve Teşekkür Toplantısı

Serdivan ilçesinde faaliyet gösteren Ardiye Kafede gerçekleşen tanışma kahvaltısına Kurucu Yönetim Kurulu başkanı Nagihan Aygün'ün yanı sıra Derneğin Yönetim Kurulu Üyeleri Sibel Erol, Cansu Elif İcik,Yasemin Balaban,Sevi Faydalı,Meryem Şengül,Ayben Ejderoğlu,Elif Zengin ve İşletmenin ev sahibi Esra yetim katıldı.
Yönetim kurulu Başkanlığını üstlenen tekstil sektöründe faaliyet gösteren Bambina Tekstil Firması sahibi Nagihan Aygün, Metal şekillendirme sektöründe Faaliyet gösteren hem makine mühendisi hem Jeofizik Mühendisi olan Elif Cansu İcik, Organizasyon Sektöründe faaliyet gösteren Sibel Erol,Tarım Sektöründe faaliyet gösteren Yaban Mersini yetiştiriciliği yapan Gıda Mühendisi Yasemin Balaban,Mağazacılık sektöründe faaliyet gösteren Sevil Faydalı, Ev tekstili ve nakış üzerine faaliyet gösteren Meryem Şengül, Kargo lojıstık uzerıne Faaliyet gösteren Ayben Ejderoğlu ve Spor salonu işletmecisi Elif Zengin faaliyet gösterdikleri alanlar dernek olarak hangi yönde çalışma gerçekleştirecekleri hakkında da bilgiler verdi.Yönetim kurulu üyelerinin ardından konuşan SAKİKAD Başkanı Nagihan Aygün derneğin kuruluşu ve amaçları hakkında bilgi verdi.  
Aygün konuşmasında " Sakarya Girişimci Kadınlar Derneği’ni (SAKİKAD) Kadın girişimciler olarak farklı ticari sektörlerde çalışan girişimci kadınlar ile birlikte bir araya gelerek kadın girişimciler derneğini kurduk.Açılışımıza gösterdiğiniz ilgiden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Bazı arkadaşlarımız aktıf çalıştıkları için yetişemediler.Sakarya kadın gırısımcıler olarak gırısımcı kadınlara güç katacağız. Bu noktada guzel projeler yazdık. Bunları sizlerle ilerleyen zamanlarda bır araya gelerek paylaşacağız"
Aygün konuşmasını şöyle sürdürdü." Sakaryaya ses getireceğiz..Gırısımcı kadınlara güç olacağız. Derneğimize çok yoğun bir talep var.Bu bize daha da guc verdı.400 üye üzerine çıktık. Her cuma derneğimize üye olmak isteyen gırısımcı kadınlar ıle bır araya geliyoruz Güzel işlere imza atacağız. Bundan sonra bız varız. İnşallah nesilden nesile geçecek bır dernegimiz var. Kadınlarımızı güçlendireceğiz bılınclendırecegız.  Onlarla bırlıkte yenilikçi projelere imza atacağız" dedi.
İlk projenin startı yakında vereceğini ifade eden Başkan Aygün" ilk projemiz için yakında lansmanımız olacak. Sanayıcı kadınlarımız çalışan kadınlarımız evde çalışan kadınlarımız ıle bırlıkte bır toplantı düzenleyeceğiz Bizler kadınlarımıza güveniyoruz. Sakaryamıza güveniyoruz Sakaryamıza bundan sonra kadınların guclu sesı gelecek" dedi.
Başkan Aygün Vergi kaydı olan veya evde vergı muafıyetı ıle ıs yapan tüm girişimci kadınlarımızı derneğe üye olmaya davet etti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz