Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sakarya'dan çaldı İstanbul'da yakalandı

220 Adet Büyükbaş hayvan çalmıştı

ASAYİŞ
Sakarya'dan çaldı İstanbul'da yakalandı

220 Adet Büyükbaş hayvan çalmıştı

Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 3 ayda 4 ayrı hırsızlık olayında 220 adet küçükbaş hayvan çalan şahsı İstanbul’da yakaladı.
 

Edinilen bilgiye göre, Sakarya’nın Pamukova ilçesinden 79, Serdivan ilçesinden 51 ve Bursa’nın Karacabey ilçesinden 55 adet küçükbaş hayvan çalındı. Orhangazi’ye bağlı Hamzalı Mahallesi'nden de önceki gece Naim Durmaz’a (55) ait ahırdan 35 adet küçükbaş hayvan çalındı. Sabah ahıra geldiğinde hayvanların olmadığını fark eden Naim Durmaz, durumu jandarmaya bildirdi. Orhangazi Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, çalınan 35 küçükbaş hayvanın bulunması için çalışma başlattı. Bir süredir Marmara bölgesinde yaşanan hayvan hırsızlıklarıyla ilgili diğer çalışmaları inceleyen jandarma ekipleri, İstanbul Ataköy’de bir ahırda kurban kesim işi yapan O.A. (31) ve O.A.’nın (27) nisan, mayıs ve haziran aylarında küçükbaş hayvan aldığını tespit etti.

AHIR KİRALAMIŞ

Jandarma ekipleri Ataköy’deki ahırda yaptığı incelemede, Orhangazi bölgesine ait küpeli 35 küçükbaş hayvanı buldu. Gözaltına alınan ahır sahibi, hayvanların kendisine ait olmadığını, Erhan Ç. (40) isimli şahsın ahırı kiraladığını ve hayvanların ona ait olduğunu söyledi. Ekipler, Erhan Ç.’nin gelmemesi üzerine ev adresini tespit etti. Eve operasyon yapan ekipler Erhan Ç.’yi gözaltına alarak Orhangazi’ye getirdi.

JANDARMA KOMUTANI OPERASYONUN BAŞINDAYDI

Çalışma başlatan jandarma ekiplerinin başında ise Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ogün Demir vardı. İstanbul’da ve Orhangazi’de yürütülen çalışmaları başından sonuna kadar organize eden Demir, zanlının gözaltına alındığı çalışmada operasyonu yürüttü. Erhan Ç., sevk edildiği adli mercilerce tutuklandı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
3 + 1 =