Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sağlık çalışanlarına şiddeti protesto ettiler

Tomak"Derin bir endişe ve üzüntü duymaktayız"

GÜNCEL
Sağlık çalışanlarına şiddeti protesto ettiler

Tomak"Derin bir endişe ve üzüntü duymaktayız"

Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde Op. Dr. Kamil Furtun’un uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülmesi Sakarya’da protesto edildi. 
 

Sakarya Üniversitesi Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimlik önünde yapılan basın açıklaması saygı duruşunun bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Açılış konuşmasını yapan Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hasan Sağlam, “ Bizler öyle bir mesleğin mensuplarıyız ki öfkemizi, acımızı, içimize gömerek yine yapmamız gereken her şeyi bir eksiği olmadan yapmaya devam edeceğiz. Ancak bunun karşısında bütün halkımızı, bütün insanlarımızı hekimle ilgili olarak sağlık çalışanları ile ilgili olarak daha hassas davranmaya ve hekimin insanın varlığında ne büyük bir yeri olduğunu anlaması bakımından daha da hassasiyet içinde olmalarını bekliyoruz” dedi.
 

Sakarya Üniversitesi Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticisi ve Başhekimi Doç.Dr. Yakup Tomak ise yaptığı açıklamada, “Sağlık ve şiddet kelimelerinin sıkça yanyana anılıyor olmasından evlatlarınız olarak derin bir endişe ve üzüntü duymaktayız. Üst üste yaşanan olaylar sizlerin evlatları olan sağlık çalışanlarımızın moral ve motivasyonunu neredeyse tükenme noktasına getirmiş durumdadır. Şiddeti ve vahşeti reva gören canavarlar kadar, yaşanan şiddet olayları üzerinden hesap yapıp, insani duyguları istismar edenlere karşı da tüm halkımızı ve sağlık çalışanlarımızı dikkatli olmaya çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 3 =