Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Peker'den MHP' üst yönetimine sert eleştiri

GÜNCEL
Peker'den MHP' üst yönetimine sert eleştiri

1999 depremi sonrasında Sakarya’ya yaptığı hizmetlerden dolayı Sedat Peker’e ‘hizmet nişanı’ verildi.
 

1999 Depremi sonrasında Sakarya’da aşevleri ve yardım çadırları kuran Sedat Peker’e, Kent Meydanı’nda düzenlenen törenle Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu tarafından hizmet nişanı verildi. Sakaryalıların yoğun katılım gösterdiği törende Karadenizli şarkıcı İsmail Türüt ise konser verdi. Peker, yaptığı konuşmada MHP’yi eleştirerek, “Şimdi diyorlar ki, bunu kim söylüyor Milliyetçi Hareket Partisi’nin içinde olan Şefkat Çetin ve diğer üst yönetimdeki birçok kişi. Eğer HDP barajı geçemezse AK Parti güçlenir, Tayyip Erdoğan’ın eli güçlenirmiş. Bazen kendi kendime diyorum ki acaba benim mi psikolojim bozuldu yoksa milletçe herkesin mi psikolojisi bozuldu. Yani AK Parti güçlenmesin diye PKK’nın takım elbise giymiş olan hali HDP’ye barajı mı geçireceğiz. Ne yapacağız ben anlamıyorum” ifadelerini kullandı.
 

Başkanlık sistemi konusuna değinen Peker, “Başkanlık sistemi Türk milleti için en adil olan sistemdir. Başbuğ Alpaslan Türkeş sağlığında konferans konferans gezerek, Türk milletinin DNA’sına en uygun olan sistemin başkanlık sistemi olduğunu anlatırdı” şeklinde konuştu.
 

Konuşmasının sonunda siyasete girme gibi bir düşüncesinin olmadığını açıklayan Peker, “Bunu layığıyla yapan insanlar zaten var. Layığıyla yapan insanlara destek olmak gerekir” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
1 + 6 =