Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Onlar Sahiplerini Bekliyor

GÜNCEL
Onlar Sahiplerini Bekliyor

Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık Hizmetleri Dairesi Başkanı Yusuf Çelebi, barınaklarda misafir edilen sokak hayvanlarını sahiplenmek isteyen vatandaşları Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’ne davet etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık Hizmetleri Dairesi Başkanı Yusuf Çelebi, sahipsiz sokak hayvanları ile ilgili çağrıda bulundu. Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’nin misafir ettiği sokak hayvanlarını sahiplenmek isteyen hayvanseverleri tesislere davet eden Çelebi, gerçekleştirilen çalışmamalar ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Bir Kap Su
Yusuf Çelebi, “Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi 2010 yılından bu yana hizmetlerini sürdürmektedir. Sokak hayvanlarının aşılanması, kısırlaştırılması ve sahiplendirilmesi konusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlçe belediyelerinden getirilen hayvanlar gerekli müdahalelerin yapılmasının ardından bulundukları ortama bırakılıyor. Ayrıca sıcaklığın yüksek olduğu şu günlerde de vatandaşlarımızın kapı önlerinde su bulundurmaları sokak hayvanları için oldukça önemli” diye konuştu.

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 6 =