Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

“Mollaköy köprüsünde sona yaklaştık”

Arifiye Mollaköy’de Sakarya Nehri üzeri geçişlerini sağlayan köprüde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Ekrem Yüce, “Köprü ayakları ve tabliye kısmında yenileme ile zemin iyileştirme işlemlerimizi tamamlıyoruz." dedi.

İLÇELER
“Mollaköy köprüsünde sona yaklaştık”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Arifiye Mollaköy’de Sakarya Nehri üzeri geçişlerini sağlayan köprüde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Bölge ulaşımlarında çok önemli bir yere sahip köprüde gelinen son duruma ilişkin bilgiler alan Başkan Yüce, köprü ayakları ve tabliye kısmını yenileme ile zemin iyileştirme çalışmaları gerçekleştirdiklerini ifade ederek, işlemlerin kısa süre içerisinde tamamlanarak köprünün hizmete alınacağını kaydetti.

Köprü ayakları ve tabliye tamamlanıyor
Sakarya Nehri üzerinde bulunan Mollaköy köprüsünün geçişlere güvenli hale getirdiklerini dile getiren Başkan Ekrem Yüce, “Bölgede bulunan mahallelerin önemli geçiş güzergahı olan Mollaköy Köprüsü zamanla deforme olmuş, gövde ve ayak bağlantıları hasar almıştı. Konuyla ilgili çalışmalarımızı başlattık ve yenilemek için harekete geçtik. Fore kazık yöntemiyle köprü için yeni bir ayak inşa ettik. Köprü üst kısmını oluşturan tabliyede de sona geldik. İnşallah en kısa sürede tamamlayarak, hizmete alacağız. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Geçişler güvenli hale gelecek
Köprünün uzun yıllar güvenli ulaşım sunacağını belirten Başkan Yüce, “Şehrimizin tamamında sorumluluğumuzda olan güzergahlarda yenileme işlemleri gerçekleştiriyor, gerek asfalt gerekse sıkıştırılmış beton ile ulaşımları konforlu hale taşıyoruz. Ayrıca araç ve yaya geçişlerinde güvenlik tedbirlerini maksimum düzeyde tutuyoruz. Mollaköy köprüsü de zamanla deforme olmuştu. İnşallah işlemlerimiz tamamlandığında artık geçişler güvenli hale gelecek” diye konuştu.

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 5 =