Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Kaynarca Belediye Meclisi Haziran Ayı Olağan Toplantısı yapıldı

Kaynarca Belediye Meclisi Haziran Ayı Olağan Toplantısı Murat Kefli başkanlığında yapıldı. Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Murat Kefli, çevre yolunun önümüzdeki bir kaç gün içinde asfaltlanacağını ifade ederek, “Daha sonra çarşı merkezinde ticaretin zarar görmemesi, esnafın sıkıntı yaşamaması için tüm dikkatimizi gücümüzü buraya vereceğiz” dedi.

İLÇELER
Kaynarca Belediye Meclisi Haziran Ayı Olağan Toplantısı yapıldı

Başkan Murat Kefli toplantının açılış konuşmasında son bir ayda ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi: “Hepinizin bildiği gibi yaz geldi ilçemizi toz bastı bundan dolayı hepinizden özür diliyoruz. Ama gayretli çalışmalarınızdan dolayı da siz Meclis üyelerimize teşekkür ediyoruz. Bu sürecin olabildiğince hızlanması sonuçlanması için imkanlarımız dahilinde elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. 

ASFALT ÇALIŞMALARI

Geçtiğimiz bir ay içinde Kaynarca Belediyemizin kendi imkanları ile Karayolları Bölge Müdürlüğü ile Karaçalı Karadağ mahallemizin asfaltını bitirdik. Bu asfaltın mıcırını, nakliyesini biz karşıladık. İşçiliği ve diğer kısımlarını da Karayolları üstlendi. 

Bu süreç içerisinde geçtiğimiz yıldan bu yıla sarkan Şeyhtımarı Konak, Eyüpler, Gökçeler yolumuzu Büyükşehir Belediyemizle bitirdik. Yeniçam Çelebiler mahallemizin yolu da bitti. O yolun finansmanını da biz karşıladık…

Kızılcaali Yulaflı arası yarım kalan yolun Okçular’a kadar olan bölümü Kaynarca Belediyesi’ne aitti. Kalan grup yolu kısmı da Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı ve ulaşıma açıldı. 

ÇEVRE YOLU ASFALTLANACAK

Çalışmalarımız şu anda çevre yolu’nda sürüyor. Hastahane sapağından Entaş sapağına kadar olan yolun altyapısı bitirildi. Elektrik direkleri, yağmur suyu geçişleri, parsel bacaların bağlanmasından dolayı bir gecikme oldu. Önümüzdeki bir kaç gün içinde çevre yolunun asfaltı bitecek. 

ANA CADDE BİTİRİLECEK

Daha sonra ilçe merkezindeki ana yolda petrole kadar parsel bağlantıları bitirildikten sonra en azından çarşının merkezinde yazın ticaretin de zarar görmemesi için, esnaf arkadaşların sıkıntı yaşamaması için bütün dikkatimizi, gücümüzü buraya vereceğiz

İKİ OKULUN İNŞAATI

Büyükyanık ilkokulu’nun ihalesinin tamamlandığını belirten Murat Kefli, “17 milyon 900 bin lira gibi bir rakamla ihale oldu. Aynı anda iki okulumuzun hem Kızılcaali hem Büyükyanık okullarımızın inşaatı başlamış oldu. inşallah Kızılcaali önümüzdeki eğitim öğretim yılına yetişir Büyükyanık ise önümüzdeki yıl ikinci döneme yetişir. 

MESLEK LİSESİYLE PROJE

Yine sosyal sorumluluk projesi olarak Meslek Lisesi bize malzeme eksikleri olduğunu iletti. Biz de onlara proje önerdik. Bizim banklarımızın çoğu eski, kereste alalım siz onların cilasını atın, verniğini atın dedik. Onların da hoşuna gitti. Şu anda 90’a yakın bankın işi bitti. Hep birlikte bir törenle onları alırız. Hem de bir farkındalık projesi olur. 

Hayvan barınağında tel çit işi bitti ama diğer işlerde duraklama oldu. Onları da hızlandırıp kısa zamanda bitirmemiz lazım. Bu konuda sizlerin de desteğini istiyoruz sokaklarda bu hayvanlardan kaynaklı ciddi anlamda uyuz gibi bir çok hastalık riski artıyor. Duvar telden sonra sırada idari binalar var bunu da en kısa zamanda tamamlayabilirsek faaliyete geçecek.”

GÜNDEMDE TEK MADDE

Gündemin tek maddesinde Kızılcaali Mahallesi 145 ada 167 sayılı parsele ilişkin Tarım ve Hayvancılık Tesis Alanı (küçükbaş hayvan çiftliği) 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği teklifi görüşüldü. Madde oy birliği ile İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi. 

TAN SORDU KEFLİ YANITLADI

Belediye Meclis Toplantısı’nın dilek ve temenniler bölümünde söz alan Saadet Partisi Belediye Meclis Üyesi Mustafa Tan, vatandaşların isteklerini, gözlemlerini ve  çözüm önerilerini dile getirdi. Belediye Başkanı Murat Kefli, sorunlarla ilgili yapılanlar ve yapılacaklar konusunda Meclis üyelerini bilgilendirdi. 

DERE KENARI PARSELASYONU

Saadet Parti Belediye Meclis Üyesi Seçkin Kanyılmaz, kendisine gelen bazı vatandaşların Seyran Deresi ıslahı projesine parselasyon tamamlanmadan başlanmamasını istediklerini ifade etti. Konuyu değerlendiren Başkan Murat Kefli, “Parselasyon çalışmasında zaten sona gelindi. Kimse mağdur olmayacak merak etmesinler. Biz onlarla konuşuruz. Kimsenin tapusunu almıyoruz tapular zaten vatandaşta. Diyelim yüzde 45 kesildiğinde vatandaş yüzde 55 alacak ona ticari veya konut arsası kalacak. Mülkiyet hakkı en temel haktır. Kafasında soru işareti olanlara açıklama yaparız. Vatandaş kazançlı çıkacak” diye konuştu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
7 + 8 =