Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

İlk 10 okul arasına girdiler

Sakarya’da Köy Okullarının TEOG Başarısı

GÜNCEL
İlk 10 okul arasına girdiler

Sakarya’da Köy Okullarının TEOG Başarısı

Ortaöğretime Geçiş Uygulaması kapsamında, ortaokul son sınıf öğrencilerinin katıldığı, Kasım ayında yapılan Merkezi Ortak Sınavlarda, Karasu Resuller ve Kızılcık Ortaokulları büyük başarı göstererek, il genelinde ilk 10 okul arasına girdi.

Köy okullarının gösterdiği başarı eğitim camiasında büyük memnuniyet yaratırken, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu Resuller ve Kızılcık Ortaokullarına tebrik ziyaretinde bulundu.

Göreve başladığı ilk günden itibaren okul ziyaretlerine ağırlık veren İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Resuller ve Kızılcık Ortaokulları öğrencilerinin başarısının tüm okullara iyi bir örnek olduğunu belirterek, başarıda okul yöneticileri, veliler, öğretmenler ve öğrencilerin birlik beraberlik içinde hareket etmesinin önemine vurgu yaptı. Eğitimde akademik başarının yanında en önemli hedefin iyi bir insan yetiştirmek olduğuna dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürü Kuntoğlu; “Özellikle köy okullarımızdaki bu başarılar eğitim kalitemizin yükselmesi bakımından bizleri fazlasıyla memnun ediyor. İyi bir lise seçiminde çok önemli olan Merkezi Ortak Sınavlarda öğretmen ve öğrencilerimizin elde ettiği başarıları karşılıksız bırakmayacağız. Dileğimiz, ortak sınavlardaki başarı grafiğinin tüm okullarımızda yükselmesidir.”dedi.

Resuller ve Kızılcık Ortaokullarına yaptığı ziyaretlerde başarının mimarı öğrencileri ve öğretmenleri ayrı ayrı kutlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, 29-30 Nisan tarihlerinde yapılacak ikinci ortak sınavlarda başarılarının devamını diledi. Şube Müdürü Mehmet Salih Güvendi ile Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalık’ın da katıldığı ziyaretlerde başarılarının tesadüfi olmadığını söyleyen öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürü Kuntoğlu’na nisan ayındaki sınavlarda aynı başarıyı tekrarlayacaklarının sözünü verdiler.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz