Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın“Kış Okulu” Ziyareti

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in talimatıyla ilk kez geçen yıl yaz tatilinde açılan "yaz okulları", velilerden gelen yoğun talep üzerine, 2 haftalık yarıyıl tatilinde de kapsamını genişleterek ilk kez “kış” döneminde faaliyetlerine başladı.

GÜNCEL
İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın“Kış Okulu” Ziyareti

Okullarımızda 21 Ocak'ta başlayan ve 5 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek olan “Kış Okulları” kapsamında bilim, sanat, matematik ve İngilizce olmak üzere 4 alanda, eğlenceli ve yenilikçi öğrenme yaklaşımları içeren kurslar sürdürülüyor.

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, kış okulları kapsamında Erenler Ali Dilmen İlkokulu ve Adapazarı Yenigün Ortaokulunda açılan kurslara katılan öğrencilerle bir araya geldi.

Okullarımızda açılan bilim, sanat, matematik ve İngilizce kurslarının eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilerimizin akademik başarılarının artırılmasına büyük katkı sağladığını belirten İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçıyarıyıl tatili boyunca da öğrencilerimize Bakanlığımız tarafından böyle bir imkân tanımasının büyük önem taşıdığını söyledi.

Kış okulları kapsamında kursları ziyaretinde görev alan öğretmenlerimize teşekkür eden Savaşçı yarıyıl tatili boyunca sürecek eğitimlere katılan öğrencilerimize başarılar diledi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
4 + 6 =