Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Güreş Ağası Talha Sunman oldu

GÜNCEL
Güreş Ağası Talha Sunman oldu

Hendek Belediyesi 17. Geleneksel Selman Dede Yağlı Güreşlerinde Güreş Ağalığı'nı, 120 bin lira veren Meşale Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Baytun Talha Suman aldı.
Hendek Belediyesi tarafından düzenlenen 17. Geleneksel Selman Dede Yağlı Pehlivan Güreşleri bu yıl da gerçekleştirildi. Yapılan açık attırmada Güreş Ağalığı'nı, 120 bin lira veren Ak Meşale Şirketler Grubu Başkanı Talha Sunman aldı.
Açık artırmaya Hendek eski Belediye Başkanı ve AK Parti Milletvekili Adayı Ali İnci ve Meşale Şirketler Grubu Başkanı Talha Sunman katıldı. 99 bin TL’den başlayan açık artırmayı 120 bin TL veren Talha Sunman kazandı. Ağalığın hayırlı olmasını dileyen Ali İnci, "17 yıldır süren Selman Dede şenlikleri artık geleneksel hale gelmiştir. Her geçen yıl güreş şenliğimize rağbet artmaktadır. Türkiye'nin önde gelen isimleri ilçemizde güreş ağalığı yaptı. Burada ilkleri gerçekleştirdik. Sakarya'nın ilk hanımağası ilçemizde seçildi. Bundan sonra da ilkleri yaşamaya devam edeceğiz" dedi. Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, AK Parti Milletvekili Adayı Ali İnci ve yeni güreş ağası Talha Sunman’ın vatandaşları selamlamasından sonra güreşlere ve etkinliklere devam edildi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 1 =