Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Dikkat! 31 Ekim Çarşamba son

GÜNCEL
Dikkat! 31 Ekim Çarşamba son

Büyükşehir Belediyesi 6736 sayılı kanun ile vergi borçlarını yapılandırmaya devam ediyor. Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Veysel Çıplak, belediyeye borcu olan mükelleflerin yapılandırma ile borçlarını rahatlıkla ödeyebileceklerini belirtti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı 6736 sayılı kanun ile vergi borçlarını yapılandırmaya devam ediyor. 31 Ekim Çarşamba gününe kadar devam edecek olan başvurular için borcu olan mükellefleri Büyükşehir Belediyesi’ne beklediklerini ifade eden Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Veysel Çıplak, yeni kanunla ödemelerin rahatlıkla gerçekleştirilebileceğini söyledi.

31 Ekim Çarşamba Son
Veysel Çıplak, “Bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin 6736 sayılı kanunun Resmi Gazetede yayımlandığını daha önce paylaşmıştık. Bu kanun belediyelere borcu olanlara büyük ödeme kolaylığı sağlamaktadır. 31 Ekim Çarşamba gününe kadar başvurulması halinde gecikme faizi, gecikme zamları ve vergiye bağlı cezaların hepsi siliniyor. Ayrıca taksit imkanı da sağlanıyor. Mükelleflerin borçlarının aslını peşin veya taksitle ödemeleri halinde yaklaşık yüzde 40’lık bir indirim yapılıyor. Ana borç vadesinden itibaren ÜFE oranında fark alınıyor. Belediyeye borcu olanları Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığımıza bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 5 =